Під час візиту Байдена до Києва РФ невдало запустила ракету «Сармат», – CNN


Під час візиту Байдена до Києва РФ невдало запустила ракету «Сармат», – CNN

Запуск міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат»

Під час перебування президента США Джо Байдена в Україні Росія провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат», яке, судячи з усього, виявилося невдалим. Про це повідомляє CNN з посиланням на двох анонімних американських посадовців.

Один з чиновників розповів виданню, що РФ заздалегідь повідомила США про запуск ракети через деконфліктні лінії. Інший посадовець сказав, що Штати не розглядають цей запуск як ескалацію з боку Росії.

Джерела CNN також повідомили, що випробування міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат», яку на Заході прозвали «Сатана II» і яка здатна нести кілька ядерних боєголовок, схоже, провалилося. Інакше, за їхніми словами, президент РФ Владімір Путін розповів би про нього у своєму зверненні 21 лютого до Федеральних зборів.

Разом з тим, Bloomberg пише, що Росія не проводила випробування ракети через візит Байдена до Києва. За словами представника Пентагону, Росія заздалегідь повідомила про запуск цієї ракети відповідно до зобов’язань за Договором про стратегічні наступальні озброєння.

«Такі випробування є рутинними і не були несподіванкою, і США не вважають, що вони становлять загрозу для них або їхніх союзників», – додав чиновник, не уточнивши, коли саме вони були.

За офіційними російськими даними, ракета «Сармат» має дальність польоту понад 11 тис. кілометрів. Вага самої ракети становить близько 210 тонн, з яких вага боєголовки –10 тонн. Ця ракета має роздільну бойову частину та забезпечує доставку до 10 ядерних боєголовок потужністю 0,75 мегатонни кожна. Розробка ракети триває вже понад 10 років. Дата її постачання до російської армії досі щоразу переноситься.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter