Польща вирішила втричі збільшити чисельність своєї армії


Польща вирішила втричі збільшити чисельність своєї армії

Чисельність польської армії та тероборони збільшать до 300 тис. осіб

Польський Сейм прийняв закон «Про захист Вітчизни», яким збільшуються витрати на оборону та майже утричі збільшується чисельність армії.

«За ухвалення проекту проголосували 450 депутатів – ніхто не був проти (і лише 5 депутатів утрималися від голосування). У цей непростий час війни, яка йде за нашим східним кордоном, серед похмурих образів насильства, ми пробиваємо приклади солідарності та спільної турботи про безпеку Польщі та усієї Європи», – повідомив у Facebook польський прем’єр Матеуш Моравецький.

Наразі законопроект чекає розгляд у Сенаті та підпис президента Анджея Дуди.

Цей законопроект був розроблений ще минулого року і безпосередньо не стосується нинішньої агресії РФ, пише «Європейська правда».

Законопроект передбачає вже з наступного року збільшення фінансування армії з нинішніх 2% до 3% ВВП. Чисельність армії планується збільшити з нинішніх 110 тисяч до 250 тисяч та окремо 50 тисяч військ територіальної оборони.

Також ліквідовується норма, що 50% витрат на оборону має бути направлено підприємствам військової сфери, що спрощує закупівлі іноземної зброї. Окрім того, законопроект спрощує співпрацю армії із волонтерами.

Хроніки опору. День шістнадцятий – у прямій трансляції​ ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter