НАТО завершує найбільше з часів Холодної війни реформування стратегії протидії Росії

НАТО вже оформили стратегію на 4000 сторінок, щоб запобігти чи відповісти на атаки росіян

Країни НАТО завершують реформування спільної стратегії протидії Росії. Реконфігурація є найбільшим оновленням з часів Холодної війни 1946-1989 років, повідомило у четвер, 11 травня, видання El Pais.

За даними журналістів, через повномасштабне вторгнення Росії до України та систематичні погрози російських політиків у бік країн ЄС та НАТО, Альянс завершує реформу спільної стратегії протистояння російській загрозі та тероризму. Стратегія протидії Росії має вже 4000 сторінок.

«Архітектура, розроблена для нової геополітичної реальності та прискорена вторгненням Росії до України, є найбільшою реконфігурацією з часів Холодної війни», – повідомило видання із посиланням на представника одної з країн НАТО.

У документі розглядаються ризики та загрози з боку Росії – військові, кібернетичні та гібридні атаки. Також в оновленні розглянуто варіанти, за якими діятиме НАТО в разу атаки Росії. Оновлена стратегія також представила реформи низки військових процедур, зокрема щодо організації військових угруповань. Зазначається, що НАТО більше не планує створювати великі військові угруповання – після реформи у НАТО переважатимуть менші батальйони.

За даними джерел видання, загрози та сценарії розвитку подій є різноманітні – від можливості того, що Росія перекине тисячі солдатів на кордонах східного флангу Альянсу до вразливості інфраструктури країн НАТО, яку Росія спричинила, атакувавши газопроводи «Північний потік». Водночас щоб стратегія змін в НАТО змогла ефективно запобігти російській агресії, Альянс потребує більше інвестицій, повідомили джерела видання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter