США оголосили про надання додаткової допомоги Ізраїлю

Про яку саме допомогу Ізраїлю йдеться, Джо Байден не уточнив

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден надав розпорядження щодо надання додаткової підтримки для Ізраїля, на який напередодні напали бойовики ХАМАС з Сектора Гази. Про таке рішення йдеться у звіті Білого дому від неділі, 8 жовтня.

Джо Байден заявив, що додаткова допомога для Ізраїлю в боротьбі з терористами вже в дорозі. За даними звіту, президент США поінформував прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу про «інтенсивні дипломатичні зусилля» США на підтримку країни.

«Президент також повідомив, що додаткова допомога для Армії оборони Ізраїлю зараз прямує до Ізраїлю, а найближчими днями буде надана додаткова допомога. Лідери також обговорили поточні зусилля, спрямовані на те, щоб жодні вороги Ізраїлю не вірили, що вони можуть або повинні шукати переваги в поточній ситуації», – повідомили у звіті Білого дому.

Про яку саме допомогу йдеться, у прес-службі Білого дому не уточнили. Водночас раніше державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що Ізраїль звертався до США по військову допомогу.

«Ми розглядаємо конкретні додаткові запити, які зробили ізраїльтяни. Я думаю, що ви, найімовірніше, почуєте більше про це пізніше сьогодні», – заявив Блінкен.

За даними NBC News із посиланням на американських чиновників, США також планують передислокувати свої морські та повітряні сили ближче до Ізраїлю. Зокрема, йдеться про тисячі американських військовослужбовців, авіаносну ударну групу USS Gerald R Ford (авіаносець, крейсер, есмінці і літаки), а також додаткові літаки ВПС США F35, F15, F16 і A10, які будуть направлені у східну частину Середземного моря.

Окрім того, США планують надати країні боєприпаси та амуніцію. На переміщення сил та транспортування допомоги може зайняти кілька днів, проте передислокація може розпочатися негайно.

Зазначимо, 7 жовтня на територію Ізраїлю вторглися бойовики ХАМАС зі Сектора Гази, попередньо здійснивши масований ракетний обстріл по країні. За даними МОЗ Ізраїлю, внаслідок бойових дій загинуло щонайменше 700 осіб, серед них – двоє громадян України. Наразі кількість жертв уточнюється.

У відповідь на атаку Ізраїль спочатку оголосив контртерористичну операцію проти ХАМАСУ, а наступного дня, 8 жовтня, оголосив про запровадження воєнного стану на три дні.