Понад двохсот осіб постраждали в зіткненнях поліції з палестинцями в Єрусалимі

Понад двохсот осіб постраждали в зіткненнях поліції з палестинцями в Єрусалимі
У зіткненнях між палестинцями та ізраїльською поліцією в Єрусалимі постраждали щонайменше 205 учасників протесту і 17 офіцерів.

Поліція Ізраїлю застосувала гумові кулі і шумові гранати для розгону натовпу палестинської молоді у мечеті Аль-Акса в Єрусалимі, повідомляє Радіо Свобода.

У поліції заявили, що учасники протесту кидали в них каміння, феєрверки та інші предмети. Обурення молодих людей викликала загроза примусового виселення їхніх сімей з будинків в районі Шейх Джарра в східному Єрусалимі. Він населений переважно палестинцями. Ізраїльтяни, які претендують на нерухомість, стверджують, що вона була побудована на землях, що належали єврейським асоціаціям ще до створення Держави Ізраїль.

В районі розташована гробниця, яку іудеї вважають могилою первосвященика Симеона Праведного. В ООН в п’ятницю, 7 травня, закликали обидві сторони зберігати спокій, а також нагадали, що виселення палестинців суперечить зобов’язанням, які взяв на себе Ізраїль після захоплення Східного Єрусалиму в 1967 році. Стурбованість ситуацією висловили також США, Йорданія і Євросоюз.

У міністерстві закордонних справ Ізраїлю 7 травня заявили, що палестинці намагаються представити як націоналістичний конфлікт приватну суперечку про право на володіння нерухомістю.


603