У ЄС хочуть відключти ще один російський банк від системи SWIFT – ЗМІ

Деякі країни ЄС вважають, що черговий пакет антиросійських санкцій має передбачати відключення Газпромбанку від SWIFT, обмеження співпраці з РФ у галузі ядерної енергетики та розширення санкцій щодо енергоресурсів, повідомляє Bloomberg, пише “НВ”.

За інформацією видання, Польща, Ірландія та три країни Балтії хочуть, щоб ЄС розширив свої санкції проти російської енергетики та вніс до них заборону на скраплений вуглеводневий газ (СВГ) та обмеження на співпрацю в галузі ядерної енергетики.

Також, пише Bloomberg, пропозиції передбачають виключення більшої кількості банків із міжнародної платіжної системи SWIFT, починаючи з Газпромбанку, який донині не потрапляв у санкційні списки ЄС, хоча через нього російські окупанти отримують зарплату.

Крім того, санкції можуть передбачати посилення обмежувальних заходів, пов’язаних з операціями з криптоактивами, обмеження на страхові послуги, зазначає агентство.

Раніше газета The Financial Times повідомила про те, що у п’ятницю розпочинаються зустрічі представників Європейської Комісії з чиновниками з країн ЄС, на яких обговорюватиметься черговий пакет санкцій стосовно Росії.

Також, за даними FT, Польща та країни Балтії поширили власний список заходів щодо Росії, які, зокрема, передбачають санкції в галузі інформаційних технологій, банківській сфері та постачанні алмазів.

Європа активізувала роботу над новим санкціями проти Росії на тлі того, як російський диктатор Володимир Путін пішов на ескалацію у розв’язаній ним війні в Україні, оголосивши “часткову” мобілізацію у РФ та влаштувавши незаконні “референдуми про приєднання до РФ” на захоплених територіях України. Путін також вчергове вдався до погроз ядерною зброєю.


147