У Харківській ОВА обговорили нові інструменти для підтримки бізнесу

У межах платформи «Діалог влади та бізнесу» в Харківській ОВА відбулося чергове засідання, під час якого обговорили розширення грантових програм для підприємців, компенсації за розмінування сільгоспземель, нові процедури у сфері охорони довкілля, а також вдосконалення системи оповіщення населення.

«Питання підтримки малого та середнього бізнесу в умовах війни перебуває на особистому контролі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова. Ми ведемо діалог з Мінцифрою та Мінекономіки щодо пришвидшення процедур подання заяв на відшкодування та отримання грантів. Бізнес Харківщини має потенціал, і завдання держави — дати чіткі, доступні механізми підтримки», — підкреслив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Зокрема, віднедавна виробники переробної промисловості можуть отримати гранти на відновлення бізнесу після обстрілів, закупівлю обладнання, в тому числі вживаного, і навіть на нематеріальні активи — дослідження та розробки для запуску виробництва до 16 млн гривень.

«Пріоритетом сьогодні є підтримка роботодавців. Зокрема, підприємства можуть отримати компенсацію за завдані збитки — на відновлення зруйнованого майна, закупівлю обладнання, у тому числі вживаного, або запуск нових виробничих процесів. Процедура передбачає отримання витягу з ЄРДР, оцінку збитків за методикою Фонду держмайна та Мінекономіки, а також подання документів через портал “Дія”», – повідомив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

За словами начальника відділу аналітики Центру гуманітарного розмінування Анатолія Торяника, Харківщина залишається лідером за кількістю замінованих сільськогосподарських земель. З квітня 2024 року діє програма компенсації витрат на розмінування — від початкових 20% вона зросла до 100%. Станом на липень 2025 року в області вже реалізовано договорів на суму майже 180 млн грн.

«На сьогодні ми напрацювали зміни до програми, які дозволять одноосібним фермерам подаватися на компенсацію через органи місцевого самоврядування. Це розширить доступ до програми для малих виробників», — зауважив Анатолій Торяник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *