З 1 квітня почне діяти Програма медичних гарантій – 2021

У Національній службі здоров’я розповідають – що змінюється у наданні амбулаторної допомоги.

«Медичний пакет з амбулаторної допомоги має назву “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. З цього напряму виокремили стоматологічну допомогу та ведення вагітності в амбулаторних умовах, – інформують у НСЗУ. – Тепер ці медичні послуги надаватимуться в межах інших пакетів. Також у порівнянні з Програмою медичних гарантій – 2020 цього року прописаний чіткий перелік лабораторних та інструментальних досліджень, які може отримати пацієнт безоплатно».

Так, у межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» пацієнт може отримати безоплатно наступні послуги:

– консультації лікарів вузької спеціалізації, у тому числі встановлення або зняття діагнозу, призначення або корегування медикаментозного лікування, динамічне спостереження за пацієнтами з хронічними захворюваннями;

– необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;

– інструментальні дослідження – також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;

– медичну допомогу в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів;

– хірургічні операції в амбулаторних умовах;

– ведення вагітності;

– медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом);

– діагностику і лікування латентної туберкульозної інфекції;

– обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років;

– довідки, листки непрацездатності та направлення для проходження медико-соціальної експертизи та ін.

Повний обсяг послуг в межах амбулаторного пакета можна подивитись на сайті НСЗУ. 

Водночас у службі зазначають, що пацієнт має право безоплатно отримати всі необхідні йому лабораторні чи інструментальні дослідження, на які його направляє лікар, але пацієнт самостійно не обирає, які саме аналізи чи обстеження йому потрібно робити.

Щоб уточнити наявність потрібного лікаря чи можливість зробити те чи інше обстеження, радимо зателефонувати до медзакладу.

«Амбулаторна допомога є безоплатною для пацієнта, якщо він має електронне направлення від сімейного чи лікуючого лікаря. До деяких лікарів-спеціалістів пацієнт може потрапити без направлення. Це педіатр, гінеколог, психіатр, стоматолог, нарколог та фтизіатр. Також без направлення пацієнт може звернутись до лікаря, у якого він перебуває під медичним наглядом», – підкреслюють у НСЗУ.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація