Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом поширення інфекційного захворювання серед тварин на Харківщині

Вживаються заходи щодо недопущення поширення епізоотії.  На під’їзних шляхах до села Мурафа виставлені пункти пропуску з числа працівників поліції та санітарно-епідемічної служби.  

1 вересня близько 19:00 до сектору поліцейської діяльності № 2  Богодухівського РВП надійшло повідомлення про виявлення на території Національного природного парку “Слобожанський”, розташованого поблизу с. Мурафа Богодухівського району, 9 голів мертвих свиней.

Працівниками Краснокутської ветеринарної клініки відібрано зразки для проведення дослідження. Згідно з попереднім висновком, причиною смерті  тварин є африканська чума. Туші свиней ліквідовані силами працівників ветеринарної клініки.

2 вересня через засоби масової інформації населення оповістили про заходи особистої безпеки та заходи щодо недопущення розповсюдження хвороби. Також в селі Мурафа проводяться подворові обходи з метою виявлення власників загиблих тварин та не облікованих голів свиней.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 251 (порушення ветеринарних правил) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Відділ комунікації поліції Харківської області