На Харківщині тривають роботи з очищення територій від небезпечних залишків Другої світової війни

05 жовтня 3 піротехнічні групи Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України проводили роботи щодо обстеження території області задля виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулої війни. Піротехніки ДСНС відреагували на 6 заявки про виявлення таких предметів на територіях Харківської, Малоданилівської, Олексіївської, Балаклійської та Зміївської громад.

Всього було виявлено та знищено 23 вибухонебезпечних предметів: 13 артснарядів, 6 мінометних мін, 2 ручні гранати та 2 гранати для протитанкового гранатомета.

Найбільше боєприпасів виявлено у лісі біля вул. Вторчерметівської в Основ’янськму районі Харкова (11 одиниць) та біля села Зайченки Малоданилівської ОТГ (7 одиниць).

Усі боєприпаси ліквідовані у той же день на спеціальних полігонах. Постраждалих немає.

Піротехніки ДСНС на місці проведення піротехнічних робіт з місцевими мешканцями проводили роз’яснювальні бесіди щодо дій у разі виявленні підозрілих предметів.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

ГУ ДСНС України у Харківській області

061021-1.jpg061021-2.jpg

061021-3.jpg061021-4.jpg