Хто зупинить петропільського палія?

Не спійманий — не палій. У селі Петропілля вже півроку не можуть зупинити підпали: проти підозрюваного немає доказів.

Мешканці села Петропілля вже півроку сплять погано. За найменшого шурхотіння вони виходять надвір: подивитися, чи не горить. Люди бояться палія.

 

З літа минулого року тут сталося 13 пожеж: 7 – у дворах та місцевому сільгосппідприємстві, і ще 6 — у балках навколо села. Востаннє — одразу після Різдва — зловмисник підпалив ворота ферми. Вона не згоріла, бо охоронець вчасно помітив вогонь. Але щастить не завжди.

Зловмисник знищив у Петропіллі вже кількадесят тон сіна й соломи. У серпні однієї ночі одночасно горіло одразу у трьох місцях.

Палія за руку ніхто не ловив, але у селі підозрюють, що пожежі — справа рук місцевого психічнохворого хлопця. Говорять, таким чином він здійснює помсту. Начебто за те, що керівник сільгосппідприємства звільнив його родину. Ті ж люди, чиї сінники ображений підпалив, активно підтримали рішення сільгоспника. Однак є у селі й ті, хто не вірить, що “запускав півня” саме хворий хлопець.

У Лозівському міськвідділі міліції справою петропільського палія займаються ще з ночі трьох пожеж. Порушено кримінальну справу, ведеться слідство, призначена низка експертиз — на даний момент це все, що офіційно можуть сказати у міліції. У справі немає навіть підозрюваного. Результати розмов з хворим хлопцем не можуть бути свідченнями — через його психічний стан.

У Лозівських рятувальників Петропілля — під особливим контролем. І вони також напружено чекають, коли правоохоронці зловлять палія. Збитки збитками, говорять тут, але під небезпекою знаходиться життя людей: одного разу може запалати і житло.

Як зловити палія — рецепту ніхто не пропонує. Ідеї засідок чи створення добровільних народних дружин, які б ходили селом ночами, не обговорюють. Щоправда, люди стали пильніше стежити за хворим односельцем. Але найбільше сподівань покладають таки на міліцію.