Ажіотаж навколо КВЕД — невиправданий, стверджують посадовці +vd – Новини Лозової – ТРК Сігма

Ажіотаж навколо КВЕД — невиправданий, стверджують посадовці +vd

 

У лозівському відділі держреєстрації кількість відвідувачів зросла утричі. Ажіотаж пов’язаний зі змінами у законах.

У 2012 році приватним підприємцям необхідно замінити коди «Класифікації видів економічної діяльності» (КВЕД) зразка 2005 року на зразок 2010 року. Код КВЕД — це документ, без якого приватні підприємці не зможуть займатися своєю діяльністю.

У травні кількість замін КВЕДів по фізичним особам зросла майже втричі у порівнянні з минулими місяцями, говорить начальник відділу державної реєстрації і дозвільних процедур Ольга Степанова. Підприємці поспішали зробити це до 1 червня.

У відділі державної реєстрації на 2 години збільшили час прийому. Тепер звернутися сюди можна з 10 до 17 години. Однак Ольга Степанова не бачить підстав для ажіотажу. Насправді міняти коди КВЕД можна ще півроку — до кінця 2012-го.

1 червня — це лише дата введення нового свідоцтва платника єдиного податку, пояснюють у податковій. Інспекція запропонувала підприємцям змінити код КВЕД до цієї дати для того, щоб у нові свідоцтва вписати нові коди. Тобто, щоб двічі не міняти документ. Жодної обов’язковості день 1 червня не має, пояснюють у Лозівській об’єднаній державній податковій інспекції.

Попри те, що у підприємців є ще півроку на заміну кодів КВЕД, їм варто пришвидшити цей процес. За майже півроку новий документ отримала лише третина платників єдиного податку.

Юлія Токар

 

{youtube}rn9FAzLQP80{/youtube}