Лозівська медицина під загрозою – Новини Лозової – ТРК Сігма

Лозівська медицина під загрозою

Лікарням не вистачає спеціалістів. Людей обслуговують пенсіонери-медики, а молодь залишається у великих містах.

Лікарням міста і району не вистачає спеціалістів. Людей обслуговують пенсіонери-медики, а молодь залишається працювати у великих містах. Може статися, що через десяток років лозівчан буде просто нікому лікувати.

 

Нестачу медиків гостро відчуває Центральна районна лікарня. Тут 28 вільних посад. Це при тому, що багато лікарів займають кілька службових місць. Майже 30% районних медиків – пенсіонери. Району не вистачає гастроентеролога, онколога. Сімейних лікарів тут майже наполовину менше, ніж потрібно.

У міській лікарні справа з кадрами не краща. 37% лікарів тут – пенсіонери. Молодих медиків – одиниці. Головний лікар Володимир Лівшиць нарікає: після навчання молодь іде не у медицину, а в торгівлю – продавати медикаменти або медичне обладнання.

Проблему не вирішують навіть цільові направлення від районної лікарні на навчання. Діти вступають до вищів, вчаться і залишаються у великих містах.

Для того, щоб молодих медиків у Лозовій стало більше, треба багато змінити, кажуть лікарі. Підвищити зарплатню, підняти престижність професії та надавати молодим спеціалістам житло.