Лозівських сиріт влаштовують у прийомні сім’ї та у дитбудинки сімейного типу +vd – Новини Лозової – ТРК Сігма

Лозівських сиріт влаштовують у прийомні сім’ї та у дитбудинки сімейного типу +vd

На сьогодні у Лозовій 17 сиріт живуть у прийомних сім’ях та у дитячому будинку сімейного типу. Кожного року відповідні служби збирають усіх таких батьків та дітей у міськвиконкомі, говорять про досягнення, визначають проблеми  і планують, як їх вирішити. Чергове зібрання відбулося у середу, 23 січня.

На нього прийшли 6 прийомних сімей та один будинок сімейного типу, що сьогодні діють у Лозовій. Батьки розповідали про зміни, які відбулися у дітях.

Деякі дівчатка та хлопчаки у свої 5-7 років не розмовляли, не вміли читати і писати. Через рік життя у родинах вони на зібранні на широкий загал читали віршики, показували свої картини і розповідали про спортивні перемоги. Це було майже подвигом і дітей, і, перш за все, їхніх батьків.

Прийомні сім’ї у Лозовій створюють здебільшого люди, які вже виростили своїх дітей і мають досвід виховання. Працювати з новими дітками їм допомагають відповідні служби. Спеціалісти говорять, що труднощі у спілкуванні батьків та дітей спочатку є у всіх, але потім все налагоджується.

На сьогодні у Лозовій з майже 200 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування лише 21 дитина виховується у державних закладах. Служба у справах дітей намагається підшукати їм родини. Начальник служби у справах дітей Лозівської міськради Світлана Брежнєва запрошує усіх, хто бажає створити прийомну сім’ю чи будинок сімейного типу, звертатися до її відомства. 

Інна Воробйова

 

{youtube}8W1mC3U00rQ{/youtube}