На “Сільгоспхімії” підірвався чоловік

Вибух стався у неділю. За попередньою інформацією рятувальників, на пункті прийому металобрухту чоловік розбирав снаряд.

Вибух стався у неділю. За попередньою інформацією рятувальників, яку озвучив мер Сергій Степанов, на пункті прийому металобрухту чоловік розбирав 125-міліметровий снаряд, найвірогідніше, з арсеналу. Той здетонував. Постраждалого з відкритим подвійним переломом голені та опіками 60% поверхні тіла відвезли в обласний опіковий центр. Зараз чоловік перебуває у стані середньої важкості.

 

Це другий подібний випадок. Попередній стався у 2009 році. Тоді у Катеринівці під час спроби розпиляти частину снаряду загинула людина.

Нинішній інцидент засвідчує занадто безтурботне ставлення лозівчан до вибухонебезпечного спадку, що залишився від пожежі на арсеналі 2008 року, говорить заступник начальника Лозівського райуправління МНС Євген Шевченко. Він попереджає: якщо ви побачили предмет, схожий на снаряд, то, найшвидше, це снаряд і є. Вибухівку у жодному разі не можна чіпати ані руками, ані ногами, ані палкою чи іншим предметом, оскільки у будь-який момент вона може підірватися. Про знахідку необхідно одразу повідомити за телефонами 101 або 102 (з мобільного безкоштовно), або представникам влади. А знайдений предмет потрібно чимось позначити, щоб ніхто випадково на нього не натрапив.