Одразу дві багатоповерхівки — на 4 мікрорайоні та по вул. Перемоги — спробують 15 червня створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Одразу дві багатоповерхівки — на 4 мікрорайоні та по вул. Перемоги — спробують 15 червня створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Ініціативні групи з числа мешканців проведуть там установчі збори. А напередодні комунальники спробували розвіяти сумніви і страхи людей. На своїй прес-конференції начальник міського жилкомгоспу Сергій Костюк відповів на найпоширеніші питання мешканців щодо ОСББ і розповів, чим заманюють людей в об’єднання.
Сегій Костюк запевняє: найбільші противники ОСББ — зазвичай, неплатники. Вони самі бояться відповідальності і лякають нею інших. Один з найпоширеніших страхів — що за борги одних мешканців відповідатиме весь будинок. Це неправда, говорить Сергій Костюк: комунальні служби після створення ОСББ працюватимуть з кожним абонентом окремо, як і раніше, і кожен з мешканців відповідатиме тільки за свої борги.
Свою фінансову історію кожне ОСББ починає з чистого листа — старі борги мешканців за ту ж квартплату на об’єднання не переходять. Члени ОСББ мають право на субсидію.
Найбільший плюс об’єднання — капітальний ремонт будинку за рахунок держави, – місто вже готове показати лозівчанам. Один з перших кандидатів на створення ОСББ — будинок 71 на 4 мікрорайоні. Об’єднання там ще немає, але багатоповерхівку вже включили у державну програму з енергозбереження, повідомив Сергій Костюк. Будинок збираються повністю утеплити, відремонтувати покрівлю, замінити вікна у під’їздах на металопластикові. Кошторис робіт — 780 тисяч грн. Місто бере на себе 20% витрат. Усе інше фінансуватиметься з держбюджету.
Мешканцям будинку залишається лише створити ОСББ — і роботи почнуться. Як ні, то ремонту не буде, говорить головний комунальник, — попри всю підготовчу роботу.
Змінюється і політика міста у відношенні усіх капітальних ремонтів житлового фонду. Повне фінансування робіт отримуватимуть лише ті будинки, де будуть створюватися ОСББ. Усі інші — лише частину: скільки у багатоповерхівці відсотків комунального житла (зазвичай, не більше 30%), стільки ж у відсотках бюджет даватиме на ремонт. Залишок суми повинні будуть збирати господарі приватизованих квартир.