Лозівські “Теплові мережі” хочуть пройти санацію – Новини Лозової – ТРК Сігма

Лозівські “Теплові мережі” хочуть пройти санацію

 

Справу про банкрутство порушили щодо КП “Теплові мережі”. До господарського суду звернулися самі тепловики.

 

 

Справу про банкрутство порушили щодо комунального підприємства “Теплові мережі”. До господарського суду Харківської області звернулися самі тепловики. Вони хочуть пройти процедуру санації — фінансового оздоровлення підприємства. У “Теплових мережах” впевнені, що це дозволить їм позбутися боргів. І начебто санація не завадить будівництву обіцяних міні-котелень.

Борг “Теплових мереж” перед кредиторами сягає 43 мільйонів і продовжує зростати, повідомив головний тепловик Лозової Леонід Глоба. Щоб зупинити нарощування штрафних нарахувань, підприємство звернулося до суду. Той порушив справу про банкрутство. “Теплові мережі” хочуть пройти санацію. Для цього кредитори мають погодитися, що тепловики гаситимуть борг поступово.

Найбільшу частину боргу – 27 мільйонів – “Тепловим мережам” спочатку мають повернути споживачі-неплатники. Полегшити стан підприємства також можуть зміни, які останнім часом відбулися у законодавстві. Відповідно до них, більше мільйона боргів тепловикам спишуть і майже 2 мільйони — компенсують з держбюджету. Крім того, повідомив Леонід Глоба, вже розроблений новий порядок формування тарифів, який дозволить підприємству працювати з плановим прибутком і спрямовувати його на погашення боргів.

Поки тепловики проходитимуть процедуру санації, вони не зможуть отримувати державні кошти на реконструкцію мереж. Однак переведення мікрорайонів Лозової на модульні котельні все одно відбуватиметься, запевнив директор “Теплових мереж” Леонід Глоба. Керівництво міста знайшло вихід: реконструкцію замовлятиме не підприємство, а  Управління житлово-комунального господарства або область.

Валерія Гецко