40 років відзначатиме 5 жовтня механо-збиральний цех номер №2. Тут складають мости для різних машин.
У жовтні 1971-го на тимчасових площах ковальського цеху виготовили перший корпус моста. Цю подію на заводі вважають початком існування механо-збирального цеху №2. За свою історію він випустив мільйони одиниць продукції.
Начальником МЗЦ-2 Олександр Дейкалов працює з 1996 року. До цього ще 5 років проробив у цьому ж цеху інженером-технологом. Найтяжчими та найнапруженішими роками Олександр Дейкалов вважає 80-ті. Тоді ЛКМЗ освоював кінцеве збирання редукторів, головної передачі та ведучих мостів. Через велику кількість роботи тоді МЗЦ-2 працював буквально безперервно, згадує начальник цеху. Розповідає, що з великим обсягом роботи впоралися тільки завдяки молодому віку та вірі у майбутнє. І вони ж допомогли зробити виробництво ведучих мостів одним з пріоритетних на ЛКМЗ. Тоді мости складали 70% всієї продукції заводу.
Зараз у другому механо-збиральному працює більше 100 чоловік. Через велику кількість роботи працівникам цеху довелося освоїти по кілька спеціальностей. Один з таких – ветеран виробництва Іван Тонконог. На заводі чоловік працює вже 35 років. У МЗЦ-2 Іван Тонконог і за токара, і за зварювальника. Декілька посад займає і Сергій Яровий. Слюсар механо-збиральних робіт – теж ветеран виробництва.
Серед складної роботи та суто чоловічого колективу працює у МЗЦ-2 і три представниці прекрасної статі. Свою роботу Наталя Гайнуліна все ж вважає дещо заважкою, як для слабкої статі, але не скаржиться: каже, звикла.
Трудиться у механо-збиральному і чимало молоді. Олександр Дейкалов хвалиться новими спеціалістами. Руслан Кушнірук працювати в МЗЦ-2 влаштувався близько року тому. До того хлопець працював перукарем. Зараз Руслан вже має 3 розряд і працює майже на всіх верстатах з фрезою.
40-річчя другого механо-збирального цеху відзначатимуть всім колективом вже за межами заводу.
Дар’я Олійник