У лозівському селі Домаха відкрили дитячий садочок

Відкриття дошкільної ланки Домаського навчально-виховного комплексу відзначили 5 жовтня.

Місяці ремонтів та документального клопоту – за плечима. І ось нарешті 17 домаських дівчаток та хлопчиків віком від 3 до 5 років мають власний дитячий садок. Назвали його «Казкою». Нею і розпочали свято відкриття. Казкові номери для малечі дарували колеги з дитячого садочка №10.

Домаський дошкільний заклад для лозівських дитсадочків сьогодні – приклад. У ньому все нове – і іграшки, і меблі, і сантехніка. Також відкрили у НВК їдальню. Раніше її взагалі не було. На всі ці блага місто витратило півмільйона гривень.

Міські керманичі зізнаються: облаштовували садочок, щоб врятувати загалом Домаський НВК. За словами заступника міського голови Юрія Петренка, коли б не було дошкільної ланки, Домаську школу могли б взагалі закрити через брак учнів. Закриття школи поставило б під загрозу існування цілого села. А тепер діти ходитимуть у дитячий садочок поруч з домом, з нього перейдуть у молодші класи. Кількість учнів зростатиме, що дасть можливість знову відкрити у Домасі старшу школу (з цього навчального року в учбового закладу забрали 10 та 11 класи, бо дітей не вистачало).

Поки ж на оглядинах керманичі вирішували нагальні питання, як-то придбання для директора НВК нового комп’ютера та облаштування прилеглої території. Міський голова Сергій Степанов просив керівника закладу не соромитися і завжди просити про необхідне. Чим зможуть лозівські урядники, тим допоможуть.

Домаській малечі зараз найбільше не вистачає ігрового майданчика. Директор НВК Наталя Борзьонок каже, його закладу обіцяв обласний депутат Сергій Павлов, але із фінансуванням вийшла затримка. Утім у телефонному режимі народний обранець запевнив, що все-таки виконає обіцяне. Таким чином імовірно, що вже весною діти гратимуться на новому майданчику.

Домаські батьки поспішають наперед записати дітей у новий садочок. Бояться, що вільних місць не буде. «Казка» може прийняти лише 20 дітей. Керманичі у свою чергу закликають народжувати. Запевняють, з додатковими групами розберуться.

Анна Скрипник