Перші лозівські будинки з ОСББ дочекалися капремонтів

У план 2011 року потрапили 5 багатоповерхівок з об’єднаннями. Роботи у них розділили на два етапи.

Хто поспішив, той дочекався. У будинках, які першими створили об’єднання співвласників (ОСББ), стартували капітальні ремонти. У план 2011 року потрапили 5 багатоповерхівок з об’єднаннями. Роботи у них розділили на два етапи.

 

Мешканцям будинку №3 на вулиці Орджонікідзе, теоретично, у найближчі роки на голову не крапатиме. Це об’єднання співвласників першим отримало капітальний ремонт покрівлі. Зараз такі ж ремонти йдуть ще на двох дахах. Це будинки 12 на третьому мікрорайоні та 4 по вулиці Перемоги. Наступного тижня ремонтники мають взятися за будинки №4 і №6 по вулиці 38 гвардійської дивізії.

За умовами договору, на будівлях перших ОСББ ремонти покрівель  завершаться до грудня. Окрім дахів, до зими ремонтники мають встигнути відновити відмостки, цоколі і шви на панельному будинку. Це перший етап капремонтів.

Усі інші роботи — так званий другий етап — це ремонти під’їздів, за потребою — шафи вводу електрики у будинок, а також  заміна внутрішніх водогонів та каналізаційних мереж. Їх мають завершити до липня 2012 року.

Голова “Першого лозівського ОСББ” Ольга Гриньку пильно стежить за тим, як триває ремонт на її будинку. Заради нього мешканці Перемоги, 4 і створювали об’єднання. Їм хочеться, щоб все робилося швидше. Однак Ольга Гриньку на затримки не скаржиться. Говорить, перед ремонтами була проведена величезна робота з різноманітною документацією.

Цьогоріч ремонти проводять за рахунок міського бюджету. На них виділили … тисяч гривень. На наступний рік, сподіваються у жилкомунгоспі, з ремонтами ОСББешних будинків допоможе держава. Капітальні ремонти робитимуть у тій черзі, у якій створюються об’єднання.

Для мешканців будинків, які створили ОСББ, поки мало що змінилося. Ремонти щойно почалися, а квартплату вони досі платять Житловій управляючій компанії у тому самому розмірі, що й раніше. У ставленні до свого будинку, говорить голова “Першого Лозівського ОСББ”, теж змін практично немає.

Поки ОСББ переживають перехідний період, поки цими будинками продовжують опікуватися комунальники, у членів об’єднання є час. Ольга Гриньку дуже хоче, щоб сусіди використали його з користю і навчилися самостійно підтримувати будинок у порядку. Надихати готова власним прикладом — скільки вистачить сил.

Валерія Гецко