Лозову показали як приклад зручного міста для інвалідів

Щоб показати, як у нас все зроблено, облкомітет із забезпечення доступності провів виїзне засідання у Лозовій.

 

 

Лозова — одне з найзручніших міст Харківської області для людей з особливими потребами, вважають в облдержадміністрації. Щоб показати, як у нас все зроблено, обласний комітет із забезпечення доступності для інвалідів провів виїзне засідання у Лозовій. Воно зібрало у залі Лозівської міськради півобласної адміністрації та представників з майже усіх районів Харківщини.

На цьому засіданні облкомітету з доступності заслухували результати виконання своїх попередніх доручень. Низці районів дісталося за те, що вони так і не встановили пандуси на своїх об’єктах соціальної сфери.

Їх представників головуючий Ігор Шурма, заступник голови Харківської облдержадміністрації, ставив поруч з єдиним на весь зал візочником Олегом Лебедем. Чиновники мали подивитися в очі людині з особливими потребами і пояснити, чому вони не зробили усе можливе і неможливе.

Самого Олега Лебідя комітет запитав, чи все те правда, про що звітує Лозівська міська влада. Голова спілки інвалідів-візочників запевнив — правда. І подякував меру за ремонт доріг, вкрай актуальний для візочників.

Якщо представників інших районів до Олега Лебідя довелося викликати, то лозівський мер   для виступу сам пішов до нього. Успіхи міста у встановленні пандусів та організації перевезень інвалідів Сергій Степанов пояснив неформальним підходом до проблеми.

Заступник губернатора похвалив Сергія Степанова за красивий жест перед камерами. Цей вчинок, за словами Ігора Шурми, є прикладом того, як треба ставитися до людей з особливими потребами — на рівних і з повагою.

По закінченні засідання його учасникам влаштували невелику екскурсію містом. Їм показали: пандуси на об’єктах соцсфери існують не лише на фото.

Валерія Гецко