День визволення України у Лозовій відзначили мітингом і спогадами

У День визволення України від фашистів дитина війни Федір Гальянов розповів, як втратив брата і допоміг солдатам.

 

 

У День визволення України від фашистських загарбників дитина війни Федір Гальянов розповів, як втратив брата і допоміг солдатам.

28 жовтня – день визволення України від фашистських загарбників – лозівчани відзначали коротким мітингом біля Меморіалу. Ветеранів було мало. На мітинг прийшло більше дітей війни. Один з них – Федір Гальянов. Він ніколи не був радянським солдатом, однак війна з малих літ назавжди закарбувалася у його пам’яті і серці.

Коли почалась Велика Вітчизняна, Федору Гальянову було 9 років. Тоді він з родиною жив у селищі Краснопавлівка. Його сімнадцятирічний брат Петро був партизаном. Він нічого не боявся і, як міг, боровся з німцями, згадує Федір Антонович.

Невдовзі німці зрозуміли, що у Краснопавлівці є партизани. Завдяки зраднику, однієї ночі фашисти спіймали чотирьох підпільників. Серед них був і Петро, брат Федора Антоновича. Після катування німці розстріляли молодих хлопців.

Хоча врятувати Петра сім’ї Гальянових не вдалося, однак завдяки ним під час війни троє радянських солдатів залишилися живі. Федір Антонович згадує: однієї ночі до них попросилися військові. Мати, Марія Гальянова, впустила солдатів.

Таких людей, як Гальянови, багато. Вони не воювали і не мають медалей та нагород, однак все одно, як могли, боролися з німцями і рятували життя іншим.

Ірина Лєушканова