Лозівські нотаріуси висловилися проти продажу житла без техпаспорту +vd – Новини Лозової – ТРК Сігма

Лозівські нотаріуси висловилися проти продажу житла без техпаспорту +vd

Законодавчі зміни зробили простішими операції з нерухомістю, але виникло питання безпеки будівель, особливо багатоповерхових, говорять у мерії.

З 1 січня техпаспорт більше не входить у перелік обов’язкових документів для купівлі-продажу житла. Виготовляти новий також не потрібно. Отже, ані покупець, ані нотаріус можуть не знати про перебудови, які попередній власник провів у своєму помешканні, і чи не завалиться через них будівля.

Стурбований цим питанням, лозівський мер Сергій Степанов зібрав у себе нотаріусів, службу реєстрації і Бюро техінвентаризації. Разом вони координували свої дії, щоб запобігти неприємним ситуаціям. Після цього 14 березня усі лозівські нотаріуси вийшли на прес-конференцію.

Відповісти на запитання журналістів прийшли усі 5 приватних нотаріусів Лозівщини. Найперше вони пояснюють, що не дублюють службу реєстрації. Право власності на нерухомість вони оформлюють лише тоді, коли це пов’язано з нотаріальними діями. Наприклад, оформленням спадщини чи купівлі-продажу.

“І тоді нотаріус може зробити і первинну реєстрацію першого документу, тобто, права власності, яке вже виникло до 2013 року, і вже після дій нотаріуса — якихось там купівлі-продажу, спадщини і так далі — одразу нотаріус робить перехід права власності, одразу у цій систему, самостійно. Тобто, людині, звісно, простіше набагато стало у тому плані, що не потрібно 2 чи навіть 3 рази ходити у БТІ”, – говорить нотаріус Наталія Степанчук.

Щоб продати квартиру, робити новий техпаспорт більше необов’язково. Як і брати із собою старий для укладання угоди. Уся ця простота містить у собі неабиякі ризики для покупця, наголошують нотаріуси. Без свіжих документів від Бюро техінвентаризації учасники угоди інколи не мають ключової інформації про придбану нерухомість.

“Ми завжди націлюємо покупця: подивіться техпаспорт уважно, можливо, зобов’яжіть експерта, щоб він продивився — що там сталося з цим будинком за цей час. Буває таке, що ходять, блукають документи — рішення суду, незареєстроване у БТІ, і таке інше. Ми цього не бачимо”, – пояснює нотаріус Тетяна Руденко.

Тому нотаріуси перестраховуються. Вони наполягають, аби продавець приносив із собою техпаспорт, коли приходить з покупцем оформлювати угоду. Усі деталі операції заносять у текст договору. Зрештою — і така політика держави, підкреслюють нотаріуси, — всю відповідальність за безпечність нерухомості несе чинний власник. Тобто, покупець.

“Ми беремо заяву про те, що громадяни стверджують, що вони нічого самі не перепланували, не перебудували, — говорить нотаріус Нінель Даниленко. — Про це повідомляють покупцю, і він підписує цю заяву. Тобто, він бере на себе повністю всю відповідальність. Якщо завтра щось трапиться, буде винний покупець”.

Право покупця — не брати кота у мішку. Він може запропонувати продавцю зробити новий техпаспорт чи провести професійну експертизу. Хто оплачуватиме ці процедури, сторони можуть домовитися між собою.

Більше про оформлення права власності на нерухомість у нотаріусів, про терміни, вартість і підводні камені дивіться у четвер, 21 березня, у програмі “Актуальна тема” на телеканалі “Сігма”.

Валерія Гецко

___________________

Вибираючи диван у вітальню, більшість покупців звертають увагу на те, які емоції він у них викликає. Тому вибирають незвичайної форми і яскравих кольорів. Але наскільки це практично? Хороші, стильні дивани представлені на сайті www.meblium.com.ua/myagkaya-mebel . Великий вибір диванів поєднують в собі зручність і красу.

___________________

На правах реклами

 

{youtube}TLGItNPvMRs{/youtube}