Правила догляду за тканинами

Догляд за тканинами: поради від Arabeska

Кожна тканина є унікальною і вимагає особливого підходу у догляді, щоб зберегти свою красу і довговічність. У світі текстилю ArabeskaFabric пропонує широкий асортимент тканин, таких як бязь, ранфорс, страйп-сатин і футер тринитка, кожна з яких має свої особливості та вимоги догляду. Перед тим як братися до догляду за будь-якою тканиною, важливо уважно вивчити та дотримуватися інструкцій на ярликах. Це допоможе уникнути пошкодження матеріалу та збереже його первісний вигляд. Завжди попередньо обробляйте плями до прання, використовуючи відповідний засіб, і зберігайте тканини в сухому прохолодному місці, уникаючи прямих сонячних променів.

Догляд за бязью

Бязь – це не тільки щільна, але й одна з найпопулярніших бавовняних тканин завдяки своїй міцності та зносостійкості. Цей матеріал є ідеальним для постільної білизни та інших домашніх текстильних виробів. При догляді за бязью важливо пам’ятати кілька ключових моментів:

 • Періть бязь у теплій, але не гарячій воді (близько 30-40°C) для запобігання усадці та збереженню кольору. Використовуйте м’який миючий засіб, призначений для кольорових або делікатних тканин, щоб уникнути пошкодження волокон.
 • Уникайте відбілювачів, що містять хлор, оскільки вони можуть зруйнувати волокна тканини і викликати втрату кольору. Якщо потрібно висвітлити бязь, використовуйте кисневий відбілювач.
 • Після прання рекомендується сушити бязь на відкритому повітрі, уникаючи прямих сонячних променів, які можуть сприяти вицвітанню. Якщо ви використовуєте сушарку, вибирайте низьку температуру та коротку програму.
 • Прасуйте бязь за середньої температури праски, коли тканина ще трохи волога. Це допоможе легко прибрати зморшки та повернути тканині чудовий вигляд.

Догляд за ранфорсом

Ранфорс, завдяки своїй м’якості та повітропроникності, є ще одним кращим вибором для постільної білизни. Догляд за цим видом бавовняної тканини включає наступні кроки:

 • Періть ранфорс у м’якому режимі при температурі не вище 40 °C. Використовуйте миючі засоби без хлору та агресивних добавок, щоб зберегти м’якість та колір тканини.
 • Сушіть ранфорс природним чином, уникаючи використання сушарок на високих температурах, які можуть спричинити усадку або пошкодження тканини. Розправте тканину перед сушінням, щоб мінімізувати заломи та полегшити прасування.
 • Прасуйте ранфорс з вивороту при помірній температурі. Це допоможе уникнути блиску на лицьовій стороні тканини і збереже її первозданний вигляд.

Догляд за страйп-сатином

Страйп-сатин виділяється своїм блиском та гладкістю, завдяки чому він популярний для виготовлення розкішної постільної білизни. Для підтримки його якості та зовнішнього вигляду дотримуйтесь цих рекомендацій:

 • Періть страйп-сатин у холодній або теплій воді (не вище 30°C) у делікатному режимі. Уникайте використання агресивних миючих засобів та відбілювачів, які можуть пошкодити тканину.
 • Сушіть страйп-сатин далеко від прямих джерел тепла і світла, щоб запобігти усадці та потьмянінню кольору. Використовуйте сушарку на низькій температурі, якщо необхідно, але краще дати тканині висохнути природним чином.
 • Прасуйте страйп-сатин із виворітного боку за низької температури. Це допоможе уникнути пошкодження блискучої поверхні та збереже гладкість тканини.

Догляд за футером триниткою

Футер тринитка – це унікальна тканина, яка поєднує в собі тепло, м’якість і пружність, роблячи її ідеальним вибором для створення спортивного одягу, теплих худі і затишного домашнього текстилю. Щоб зберегти ці якості на довгий час, необхідно дотримуватись певних правил догляду:

 • Періть вироби з футера при температурі не вище 40°C, щоб запобігти усадці та зберегти початкову форму тканини. Рекомендується використовувати м’які миючі засоби, призначені для кольорової білизни, щоб уникнути втрати кольору та пошкодження волокон.
 • Уникайте сушіння на прямому сонці або поруч із джерелами інтенсивного тепла, оскільки це може призвести до вицвітання та деформації.
 • Прасуйте тканину з виворітного боку за низької температури праски, щоб уникнути пошкодження зовнішнього шару та зберегти м’якість тканини. Якщо на виробі є принти або аплікації, уникайте безпосереднього контакту праски з ними.

Пам’ятайте, що кожна тканина потребує уваги та особливого підходу, і ваша старанність у догляді за нею буде винагороджена довговічністю та незмінним зовнішнім виглядом. Не забувайте регулярно перевіряти ярлики на ваших тканинах і дотримуватися вказівок виробника, оскільки це основа правильного догляду. Якщо у вас виникнуть запитання або потрібна додаткова допомога, наша команда Arabeska завжди готова надати професійні поради та підтримку. Дбайте про свої тканини з любов’ю та увагою, і вони віддячать вам своєю бездоганною службою та красою на багато років.