Платіжки за комунальні послуги щороку стають все більш кусючими. Звісно, доступ до гарячої води та стабільно працююча мережа — це гарантія нашого комфорту, однак аби чергові квитанції не вдарили по сімейному бюджету, слід раціонально використовувати ресурси. Дотримання кількох простих правил дозволить сильно зменшити щомісячні витрати.
Утеплення будинку — гарантія комфорту та економії
10-сантиметровий шар мінвати чи пінопласту дозволить урізати платіжки за газ практично удвічі. Додатково підвищити енергоефективність системи опалення на 15 % можна, замінивши старі вікна на сучасні ПВХ-конструкції. Також не забувайте про усунення всіх щілин — крізь невеликі шпарини поруч із дверима витікає до 10 % тепла. Додатково варто подумати про ізоляцію підлоги чи стелі (особливо це актуально для мешканців першого та останнього поверхів). Такі рішення дозволять знизити витрати виключно для власників квартир з автономним опаленням. З іншого боку, за допомогою якісної теплоізоляції всередині приміщення стане значно комфортніше.
Правильно підбирайте водонагрівач
Бойлер — найпопулярніший спосіб забути про двотижневі (а іноді і багатомісячні) дрижаки під холодним душем, поки система постачання гарячої води знаходиться на профілактиці. Сучасні електричні водонагрівачі по вартості експлуатації не сильно випереджають газові колонки, при цьому їх простіше встановити, та й ризики аварійних ситуацій мінімальні.
При виборі обладнання враховуйте особливості використання техніки та кількість людей, котрі проживають в домі чи квартирі:
-
для миття посуду достатньо моделей на 15 л;
-
холостякам в душі знадобиться водонагрівач на 30 л;
-
прилади на 50 л — оптимальний вибір і для ванної, і для кухні одночасно;
-
для сімейної пари потрібен бойлер 80 л;
-
коли у квартирі проживає 3+ людей, потрібно обирати великі прилади, об’єм яких складає від 100 л.
Якщо не вгадати з моделлю, то або будуть величенькі переплати, або комусь доведеться гартуватись холодною водою. Вмикати бойлер лише перед ванною також не рекомендується — при постійному під’єднанні приладу до мережі витрати електрики будуть навіть менші.
Як іще знизити споживання електрики
Зменшити витрати світла можна, якщо:
-
встановлювати електроприлади класу А та вище;
-
використовувати енергоощадні лампи;
-
вимикати світло в приміщеннях, де немає людей — додатково варто встановити датчики руху, що дозволить автоматизувати цей процес;
-
дотримуватись інструкції з експлуатації техніки — поставивши холодильник поруч з духовкою, ви ризикуєте переплачувати на 10–20 %, а от регулярне чищення водонагрівача допоможе знизити витрати електрики.
Особливості економії води
Є кілька правил і для зменшення витрат води:
-
своєчасно ремонтуйте сантехніку — протікаючий кран за добу може накапати до 200 л;
-
придбайте бачок унітазу з двома режимами зливу;
-
під час чищення зубів вимикайте воду;
-
мити посуд краще в тазику чи посудомийній машині
Більшість заходів потребують мінімум зусиль, однак результат буде просто колосальним. Такі правила повинні перерости у звичку, адже питання ощадного використання ресурсів не лише про наші гаманці, але й про захист природи та збереження довкілля.