Юлія Світлична зустрілася з колективом науково-технічного центру «Енергосталь»

Голова ХОДА обговорила з робітниками та керівництвом державного підприємства перспективи його розвитку, а також передала державну нагороду першому заступнику генерального директора «УкрНТЦ «Енергосталь» Володимиру Ботштейну.

«УкрНТЦ «Енергосталь» – потужне, унікальне та стратегічне державне підприємство металургійної промисловості, яке конкурує з провідними компаніями світу, – зазначила Юлія Світлична. – Під час зустрічі обговорили питання стратегічного розвитку. Є програма розвитку підприємства, є завантаженість, і ми бачимо перспективи. Рада, що керівництво підприємства підтримує наші вимоги щодо підвищення заробітної плати. За останні 1,5 року зарплата на підприємстві зросла на 60%. Протягом року вона зросте ще на 35% і складе в середньому 16 тисяч гривень».

Під час зустрічі з керівником області робітники та дирекція підприємства порушили низку питань, які потребують сприяння керівництва області для вирішення на державному рівні. У тому числі обговорювали питання оподаткування та пільгового патентування розробок державних підприємств, а також перспективи будівництва в нашому регіоні заводу з виробництва високоякісної металургії.

«У найближчій перспективі в нас – створення низки об’єктів у регіоні, сучасних, світового технічного рівня, – сказав генеральний директор ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» Дмитро Сталінський. – Сьогодні потрібно об’єднати зусилля харківських вчених, проектувальників, виробничників щодо рішення фундаментальних завдань, що вимагає сприяння з боку обласної державної адміністрації. Те, що зараз робить Юлія Олександрівна та керівництво області, викликає у нас і схвалення, й розуміння, і підтримку».

Говорячи про роботу та розвиток очолюваного ним підприємства, Дмитро Сталінський зазначив, що «Енергосталі» вдалося за останні роки диверсифікувати ринки, зараз підприємство працює з Єгиптом, Іраном, Сербією, Узбекистаном, Алжиром та іншими країнами й цього року прогнозує 2,5-кратне зростання виробництва.

«У нинішньому вигляді наше підприємство функціонує вже 17,5 років. Головне – те, що за ці роки ми зуміли довести, що український інжиніринг, український розробник і виробник конкурентні на світовому ринку», – сказав Дмитро Сталінський.

Юлія Світлична підкреслила, що розвиток промисловості області є одним з головних пріоритетів для ХОДА.

«У тому числі відроджуємо ті підприємства, які давно втратили надію на відновлення своєї діяльності. За підтримки Президента України нам вдалося в 2017 році відродити роботу «ХТЗ», вдалося, починаючи з 2015 року, «підняти» важкі підприємства, які, здавалося, були на межі. Зараз у них є перспективні замовлення на роки вперед, стабільна зарплата та її зростання й упевнене майбутнє. Можете розраховувати на нашу підтримку як у вирішенні виробничих питань підприємства, так і тих соціальних питань, які виникають у колективу», – запевнила робітників та керівництво підприємства глава ХОДА.

Під час заходу Юлія Світлична передала державну нагороду – почесне звання «Заслужений працівник промисловості України» – заступнику гендиректора з науково-технічної роботи, першому заступнику гендиректора ДП «УкрНТЦ «Енергосталь» Володимиру Ботштейну, а також подяки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, почесні грамоти та подяки голови ХОДА – трудовому колективу підприємства.