Президент відкрив реконструйовану школу на Дніпропетровщині: Будується нова українська школа – новий освітній простір

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті реконструйованого комунального закладу освіти «Солонянське навчально-виховне об’єднання «Солонянська середня загальноосвітня школа № 1 І-ІІІ ступенів – Центр позашкільної освіти» (опорний заклад) Солонянської селищної об’єднаної територіальної громади Дніпропетровської області.

«Велике щастя бачити щасливі обличчя дітей, які дивляться на нову модернізовану українську школу», – сказав Петро Порошенко. Глава держави  зазначив, що Україна із запровадженням освітньої реформи, яка була ним ініційована та підтримана Парламентом, входить до європейського освітнього простору.

«Вже надруковані перші мільйони підручників для першокласників. Перші мільйони, які по-новому розкривають бачення місця України в світі, по-новому розкривають нашу історію», – сказав Глава держави.

Він висловив впевненість, що «ті першоклашки, які стоять зараз тут з нами, точно будуть жити в Україні – країні Європейського Союзу».

Президент також подякував місцевим мешканцям за ініціативність та підтримку ідей децентралізації.

«Я як Президент започаткував програму децентралізації. Децентралізація – це забрати гроші з Києва і передати громаді. Це скоротити відстань між дитиною, батьками, громадою і владою», – підкреслив Петро Порошенко. «Всі рішення мають прийматися тут – яку лікарню будувати, яку дорогу, яку школу», – додав він.

«Будується нова українська школа – новий освітній простір», – сказав Петро Порошенко та повідомив, що в Україні принципи нового освітнього простору впроваджуються вже у 115 українських школах по усі й країні. При цьому Президент наголосив, що Дніпропетровщина стала одним з лідерів серед областей зі створення в опорних школах такого простору. 

«Основні особливості цих шкіл ви можете побачити одразу – дуже особливий і креативний дизайн», –  сказав Глава держави та запитав дітей чи подобаються їм нова школа та кольори, в які вона розфарбована і діти відповіли, що їм подобається така школа. Президент зауважив, що йому така школа також подобається.

Глава держави також зазначив, що і всередині школи дітям буде надзвичайно цікаво: «І діти захочуть іти до цієї школи». Він додав, що освітній заклад обладнаний комп’ютерами, Wi-Fi та доступом до Інтернету, створені умови для інтерактивної освіти, є доступ до найкращих світових технологій.

«Уявіть собі, що школа була збудована, як кажуть, ще за царя Панька, 1905 року. Але, подивіться, як сучасно вона виглядає, після того, як ми з вами об’єдналися і зробили велику і дуже корисну справу. Це будується точно не для Президента і точно не для влади. Частково для батьків, але точно для наших дітей і нашого майбутнього», – наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, за цей короткий час українці об’єднали всі сили, можливості, гроші. «Крім того, що ми побудували нову армію, крім того, що ми захистили країну, нашим першим пріоритетом має  бути освіта. Бо освіта – це не є видатки державного бюджету. Освіта – це інвестиції держави у майбутнє. Думаю, що сьогодні ці інвестиції спрямовані у правильному напрямку», – наголосив він.

«Я радий зустрічі з вами – з колективом закладу освіти, який взявся за справді добру, державницьку справу з підготовки до життя нових українців в нових умовах. Ви першопроходці у впровадженні концепції «Нова українська школа». Ви першопроходці у впровадженні концепції нової інклюзивної освіти. Ви – вагомий і великий крок України в Європу», – зазначив Петро Порошенко.

Президент наголосив: «Я переконаний, що сьогодні у цій школі кожен випускник буде справжнім патріотом, справжнім професіоналом, справжньою особистістю і справжнім іноватором. Я хочу подякувати за це окремо вчителям, бо нинішня малеча – це є майбутні вчителі, лікарі, вчені, будівельники і майбутні воїни».

Президент також зауважив, що сьогодні у День вишиванки більшість учнів прийшли на відкриття школи у вишиванках. «Дивлячись на них – я пишаюся майбутньою Україною і з великим оптимізмом дивлюся у майбутнє».

«І наостанок. Дозвольте тепер, аби Президент України вручив  президенту шкільного самоврядування Оксані Колодченко сертифікат на книги для шкільної бібліотеки. Це – спеціальне подарункове видання творів українських класиків», – повідомив Петро Порошенко. 

Після перерізання символічної стрічки та урочистого відкриття Глава держави оглянув приміщення навчального закладу, зокрема кабінети біології,  хол «вільна бібліотека», кабінет початкових класів, зону відпочинку та спортивні майданчики. Він також поспілкувався з учнями, педколективом та батьками.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=w21GRUobPsM{/youtube}