Людей, які бажають самостійно освоїти техніку швидкого читання, часто цікавить питання, чого конкретно варто оволодіти, щоб здати швидко прочитати великі обсяги тексту. Виявляється, для такого методики читання знадобляться якісні вправи на розвиток мовлення і пам’яті.
Один з ефективних способів розвивати мовлення і пам’ять – використовувати уривки текстів. Для цього можна взяти короткі уривки зі свідомістю на відпочинку, або ж інтересні місця з художніх книг, переказувати їх вголос або записувати на аудіопристрої. Можна також прочитати уривки виголошених промов або постановок у театрі, після чого повторити і намагатися запамятати головну інформацію з цих уривків.
Щоб навчитися швидко читати, слід освоїти вправи на розвиток мовлення. Наприклад, можна виконувати вправу “Слово в слово”. При її виконанні необхідно швидко запам’ятовувати слова, які називаються одне за одним. Досягти цього можна шляхом тренування. Слід дотримуватися такого ж режиму, як і при самостійному читанні – між словами не повинно бути зайвих пауз.
Також у вправу “Зліва — направо” можна включити наголос. Перед початком уроку, прочитай вголос написаний на дошці текст, намагаючись зберегти в ньому наголос на кожній букві, спокійно й одноманітно закінчуй речення. Потім, кілька разів вголос повтори текст, переміщуючи наголос від слова до слова. Вправа також хороша своєрідною підготовкою до самостійного читання швидкого тексту.
Методи навчання швидкому читанню
На сьогодні існує декілька методик навчання швидкому читанню. Кожен з них має свої особливості і передбачає використання різних вправ і технік.
Один з способів навчання швидкому читанню полягає в тому, щоб працювати над розвитком мовлення і пам’яті. Для цього можна використовувати різні вправи, наприклад, повторювати речення, читати вголос або запам’ятовувати слова і словосполучення. Такі вправи допоможуть розвивати слухову і зорову пам’ять, а також навчити швидко читати і запам’ятовувати текст.
Ще одним способом навчання швидкому читанню є використання методики швидкого читання шляхом розщеплення тексту на окремі фрази. Наприклад, можна поділити текст на групи слів і навчиться швидко читати кожну групу. Це дозволить швидше розуміти зміст тексту і швидко переходити від одного речення до іншого.
Також можна навчитися швидкому читанню за допомогою використання вправ з використанням часу та такту. Наприклад, можна вчитися швидко читати уривки тексту протягом певної кількості секунд або за допомогою таймера. Це допоможе тренувати швидкість читання і розвивати навичку швидкого сприйняття і аналізу текстів.
Іншим методом навчання швидкому читанню є використання вправ, які допомагають швидше переходити від одного речення до іншого і запам’ятовувати слова і тексти. Наприклад, можна прочитати ціле речення тільки за одну фразу або відразу запам’ятати ціле слово, а не окремі букви.
Освоїти методики швидкого читання можна як самостійно, так і з допомогою спеціального навчального курсу або тренера. Важливо вибрати підходящий метод для себе і тренувати свої навички регулярно. Навичка швидкого читання допоможе не тільки в розвитку мовлення і пам’яті, але і економить час і допоможе краще засвоювати матеріал.
Розвиваємо мозкову діяльність
Швидке читання – це не просто методика збільшення швидкості читання, але й ефективний спосіб розвивати мозкову діяльність. Вміння швидко і якісно сприймати інформацію є дуже важливим у сучасному світі, де кількість інформації зростає з кожним днем. І саме тому освоїти техніку швидкого читання – це необхідна здатність, яку варто вчитися.
Уривки з текстів, уривки з прози, уривки з поезії – навчитися швидко читати їх уголос – дуже корисна вправа, яка допомагає розвивати пам’ять і мовлення. Цей метод підходить для будь-якого віку і будь-якої особи, бо швидке читання розкриває прекрасні можливості з усвідомленого сприйняття і збереження інформації в мозку.
Для освоєння цієї техніки швидкого читання вам знадобляться вправи, які направлені на розвивання мовлення і пам’яті. Наприклад, ви можете прочитати текст уривка з чогось виразного або цікавого, і намагатися запам’ятати його з першого разу. З часом у вас зросте навичка швидкого і точного перелистування сторінок під час читання, і ви будете швидше знаходити головну думку в текстах.
Щоб швидше розвивати свою мозкову діяльність, знадобиться ваш лічильник часу, на якому ви можете відслідковувати, скільки секунд ви витрачаєте на прочитання одного слова. За допомогою цього лічильника можна навчитися читати слова вголос таким чином, щоб кожне нове слово з’являлося на очах у вас миттєво після прочитання попереднього слова.
Ще одного методу, який повинен бути у вас на стільниці, – це листочки з уривками текстів, які можуть використовуватися для вивчення таких важливих слів, як “навчитися”, “учитися”, “розвивати” і так далі. На цих листочках можуть бути речення з цими словами, які ви повинні читати і вивчати вірно при перекладанні, а також тексти зі слів, і при вивченні цих слів ви повинні постійно повторювати їх у себе на устах.
Досвідчені люди можуть читати слова і фрази швидше, ніж звичайні люди. Вони враховують такі моменти, як розмір і написання букв у тексті, а також їх форму. Прочитаючи чужі тексти, вони під час читання автоматично аналізують їх зміст та витягують потрібну інформацію. Таким способом вони значно економлять час – один з найцінніших ресурсів.
Необхідною умовою для розвитку мозкової діяльності є наявність у вас постійного партнера, з яким вам буде зручно тренувати свою швидкість читання. Краще навчитися швидкому читанню в суспільстві, бо тільки тоді ви зможете зрозуміти всю глибину його». В інших випадках потрібно буде вчитися швидкому читанню самостійно.
Ще кілька рекомендацій
Учитися швидкого читання – це навичка, яка потребує часу та вправ. Для освоєння цієї техніки варто регулярно проводити вправи на розвиток мовлення і пам’яті.
Однією з таких вправ є вправа з відразу швидким прочитуванням слів. Для цього можна взяти невелику групу слів або букв і навчитися швидко їх запам’ятовувати.
Для зайняття цією діяльністю можна використовувати уривки з текстів або короткі речення. Слід також вчитися швидко переходити з одного слова на інше, без зволікання.
Крім того, для тренування швидкого читання слід розвивати спосіб миттєвого запам’ятовування інформації. Для цього можна використовувати різні методики, наприклад, вправи з пам’яті або розвиток концентрації.
Щоб краще оволодіти цим навичкою, варто поступово підходити до складніших вправ. Наприклад, спочатку прочитати короткі уривки зі слів або режисери, а потім переходити до більших текстів.
Крім того, для упрощення навчального процесу можна користуватися методом “напарника”. Одна людина читає вголос, а інша – в мовчанку. Цей метод дозволяє збільшити швидкість читання і краще запам’ятовувати інформацію.
Зазначені вище рекомендації допоможуть кожній людині на шляху освоєння техніки швидкого читання. Цей спосіб навчиться швидше і з меншим витратою часу отримувати більше інформації.