Компанія Ілона Маска відмовилась фінансувати Starlink в Україні

Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, повідомила Пентагон, що відмовляється фінансувати служби супутникового зв’язку Starlink в Україні. Про це йдеться у листі SpaceX до Пентагону, який цитує CNN.

Видання зазначає, що компанія Маска заявила в листі, надісланому у вересні, що «більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink, як це було раніше». У листі також міститься прохання до Пентагону взяти на себе фінансування урядового та військового використання Україною системи Starlink, яка, за твердженням SpaceX, коштуватиме понад 120 млн дол. до кінця року і може обходитися у близько 400 млн дол. протягом наступних 12 місяців.

«Ми не в змозі надалі дарувати термінали Україні або фінансувати існуючі термінали протягом невизначеного періоду часу», – написав у листі до Пентагону директор з державних продажів SpaceX.

Серед документів SpaceX, надісланих до Пентагону, як зазначає CNN, є прямий запит, зроблений Маску в липні головнокомандувачем Збройними силами України Валерієм Залужним, про надання ще майже 8000 терміналів Starlink.

На сьогоднішній день Україні було передано близько 20 тис. терміналів супутникового зв’язку Starlink, причому Маск стверджує, що це обійшлося SpaceX у 80 млн доларів і перевищить 100 млн доларів до кінця року. «SpaceX не вимагає відшкодувати витрати, але й не може постійно фінансувати існуючу систему і направити ще кілька тисяч терміналів, які використовують у 100 разів більше даних, ніж звичайні домогосподарства. Це нерозумно», – написав Ілон Маск у твіттері, пізніше додавши, що він виконує «рекомендації» колишнього посла України в Німеччині Андрія Мельника «йти до біса», хоча той залишив свою рекомендацію вже після листа з відмовою від SpaceX.

Як зазначає CNN, після того як SpaceX надала українцям доступ до Starlink, Маск отримав «широке визнання та подяку», хоча більшість терміналів та послуг супутникової системи було оплачені зі сторонніх джерел. За даними SpaceX, наданими Пентагону, близько 85% з 20 тис. терміналів Starlink були повністю або частково оплачені Польщею, Великобританією та США, а також краудфандинговими кампаніями та неурядовими організаціями. Вони ж сплатили близько 30% послуг з постійного інтернет-підключення, які, за інформацією SpaceX, коштують 4500 доларів на місяць. Решту 70% профінансувала сама компанія.

Оновлено 16 жовтня. Маск передумав припиняти фінансування Starlink для України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter