США заявили про рекордно швидке надходження їхньої зброї в Україну

Усе озброєння, яке виділяють США, надходить до України у дуже короткі терміни (інколи – менш ніж за добу), бо Сполучені Штати розуміють, що «ці речі не можуть чекати». Про це в ефірі загальнонаціонального марафону 20 травня заявив речник посольства США в Україні Ден Ланґенкемп.

«Уся зброя іде зі складів США, які вже готові. Тобто ми швидко знаходимо способи, яким чином перевезти її. Вона доїжджає до України за години (навіть інколи менш ніж за добу). Тобто уявіть, наскільки це швидко. Наприклад, як із гаубицями: ми оголосили про них, вони приїхали і майже всі вже використовуються в Україні», – зазначив речник американського посольства, якого цитує «Радіо Свобода».

За словами Ланґенкемпа, США «ще ніколи в історії не перекидали обладнання так швидко і у таких масштабах до будь-якої іншої країни».

Окрім того, він наголосив, що за потреби для українських військових проводять необхідні навчання щодо того, як використовувати надану зброю.

«Є навчання щодо будь-якого типу озброєння, яке ми надаємо українцям. Ми не надаємо зброю, яку люди не знають, як використовувати, або ж зброю, яку не можна швидко опанувати. Ми намагаємось допомогти так, щоб нашу допомогу ви могли одразу використовувати», – запевнив речник американського посольства.

Загалом, за даними Пентагону, за час роботи адміністрації Байдена, тобто приблизно від початку 2021 року, США надали Україні допомогу на близько 4,6 мільярда доларів, із них на 3,9 мільярда – від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Ця сума, як і обсяги наданої зброї, продовжують зростати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter