Україна планувала атакувати бази «вагнерівців» у Сирії, – The Washington Post

План полягав у тому, щоб завдати втрат «вагнерівцям» у Сирії і змусити їх передислокувати сили з України

Витік секретних документів США свідчить про те, що Головне управління розвідки України готувало удари по російських військах і найманцях «ПВК Вагнер» в Сирії. У цьому ми взяти участь курдські формування, однак у грудні президент України Володимир Зеленський наказав зупинити планування операції, пише «Українська правда» з посиланням на The Washington Post.

Як стало відомо, план полягав у тому, щоб завдати втрат «вагнерівцям» у Сирії і змусити їх передислокувати сили з України.

У документі з грифом HCS-P детально описано, як офіцери ГУР планували атаку. Сам очільник розвідки Кирило Буданов від коментарів відмовився.

Видання пише, що українські військові розвідники віддавали перевагу завданню ударів по російських силах за допомогою безпілотників. Вони планували обмежити свої удари лише по «вагнерівцях».

Бійці Сирійських демократичних сил (SDF) для реалізації такого плану прагнули пройти навчання, отримати системи ППО та гарантії, що їхня роль в українських операціях буде утаємничина. Керівництво SDF також заборонило завдавати удари по російських позиціях у курдських районах.

У коментарі виданню речник SDF Фархад Шамі заявив, що «документи, про які ви говорите щодо наших сил, не є реальними», а також, що сили SDF «ніколи не були стороною в російсько-українській війні».

Видання пише, що Туреччина знала про планування операції, а турецькі чиновники запропонували Україні здійснювати свої атаки з курдських районів, а не з північних і північно-західних районів, які утримуються іншими повстанськими групами, деякі з яких підтримуються Анкарою.

Туреччина виступає проти SDF та вважає їхні Загони народної самооборони (YPG) терористичним угрупуванням. Натомість SDF є головним партнером американських військ у Сирії, де вони часто ділять бази в рамках місії задля запобігання відродження Ісламської держави.

«Незрозуміло, чому Зеленський наказав ГУР припинити планування операції, але в документі зазначається, що він міг зробити це з різних причин: тиск з боку США, обмеженість українських безпілотників або сумніви в тому, що атаки можуть бути успішними», – пише The Washington Post.

Іншим фактором міг бути успіх операцій військової розвідки в Росії.

Документ детально описує, як могла б виглядати кампанія таємних атак України та яку ескалацію у відповідь з боку РФ вони могли б викликати. У звіті порівнюються атаки на добре захищені «пріоритетні» російські обʼєкти поблизу Дамаска і сирійського узбережжя, які були б найнебезпечнішими, але найдорожчими для Росії, з ударами по «повʼязаній з Росією нафтовій інфраструктурі» в центральній Сирії, яка б завдала втрат вагнерівцям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter