Омбудсмен пояснив, чому українцям на окупованих територіях варто брати російські паспорти

За словами Лубінця, українці після деокупації зможуть повернути українські документи

Громадянам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України, краще оформити собі російський паспорт, щоб вберегти життя. Про це на тлі злочинного указу Владіміра Путіна про фактичну легалізацію депортацій українців заявив омбудсмен Дмитро Лубінець у неділю, 30 квітня.

В ефірі телемарафону уповноважений Верховної Ради з прав людини підкреслив, що указ Путіна спрямований на узаконення примусової паспортизації українців на окупованих територіях. Водночас ті, хто відмовляться отримувати російський паспорт, ризикують бути заарештованими.

«Я думаю, що всі громадяни України, які відмовляться від російського паспорта, їх просто заарештують. І це буде окрема категорія цивільних заручників, яких Російська Федерація буде тримати в полоні, в ув’язненні на своїй території або на тимчасово окупованій території України», – заявив Дмитро Лубінець.

Омбудсмен підкреслив, що примусова паспортизація українців є одним з багатьох воєнних злочинів, які вчинили росіяни на території України. Громадянам, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, можуть взяти російські паспорти, а після деокупації переоформити документи на українські.

«Я б порадив брати російський паспорт, все ж таки, для себе прийняти рішення вижити. Це найголовніше. Ми розуміємо, що це відбувається під тиском, фізичним тиском. Тому взяти паспорт, вижити, дочекатись, коли ми звільнимо цю територію. Після цього, зараз напрацьовується відповідний закон, – офіційно відмовитись від цього паспорту і повернутись до нормального життя», – порадив омбудсмен.

За словами Дмитра Лубінця, Україна не визнаватиме вину всіх українців, які взяли російські паспорти. Кримінальна відповідальність за отримання паспорта Росії стосуватиметься тільки тих, хто добровільно перейшов на бік окупантів.

Нагадаємо, 27 квітня диктатор Владімір Путін підписав указ, який дозволяє депортувати українських громадян, які відмовилися від отримання російського паспорта. За указом Путіна українці на тимчасово окупованих територіях, які не взяли паспорти Росії, будуть розглядатися як «іноземні громадяни, які наразі проживають в Росії».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter