В Україні остаточно схвалили декретну відпустку для чоловіків

В Україні остаточно схвалили декретну відпустку для чоловіків
Верховна Рада прийняла закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька по догляду за дитиною, який схвалює декретну відпустку для чоловіків.

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

Документом доповнено Кодекс законів про працю та закон України Про відпустки новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що сплачується за рахунок роботодавця.

Згідно з законом, така відпустка буде надаватися одній з перерахованих осіб:

чоловікові, дружина якого народила дитину;

батькові дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

бабусі або дідісеві, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Законом визначено відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Документ також доповнює положення статті 182-1 Кодексу законів про працю України та статті 19 закону Про відпустки про право працівників обох статей, що мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку.

Також доповнено положення статті 51 Кодексу законів про працю України щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, і батьків, які виховують дітей без матері (у тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

1 грудня 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який розширює можливості українських чоловіків брати декретну відпустку і брати участь у догляді за новонародженою дитиною. За цей документ проголосували 301 член парламенту.


156