Чорновол розбила Гордона на 1+1: «Я б не радила вам йти в суд стосовно Маріуполя, бо ви не знаєте, що там було» – відео

Чорновол розбила Гордона на 1+1: «Я б не радила вам йти в суд стосовно Маріуполя, бо ви не знаєте, що там було» – відео
Журналістка-розслідувач, учасниця Революції Гідності Тетяна Чорновол, яка була безпосереднім свідком подій під Маріуполем у червні 2014 року, в ефірі програми “Право на владу” на каналі “1+1” вщент розбила заяви журналіста Дмитра Гордона щодо нібито домовленостей “здати” місто.

“Щодо пана Гордона. Я би вам не рекомендувала йти в суд стосовно Маріуполя, тому що ви не знаєте, що там було. А я знаю”, — зазначила Чорновол.

“Я тоді була в складі „Азову“. Я не хочу сказати, що „Азов“ не готовий був захистити Маріуполь — звичайно, готовий. Ми всі палали бажанням захистити Маріуполь. Весь склад „Азову“ тоді стояв на блок-посту зі зброєю і чекав нашої черги піти в бій. Нагадаю, тоді російські війська наступали на Маріуполь. Однак в бій ми не пішли — воювала армія, зокрема 72 бригада. Воювала Нацгвардія, вони йшли в бій. Мали втрати. Ми стояли на блокпосту, бо чекали в принципі наказу піти в бій, але так в бій ми не пішли. Шанси у нас були невеликі, тому що „Азов“ тоді був озброєний фактично виключно автоматами, тому це було раціональне рішення українського командування — притримувати „Азов“ в резерві. Ситуація була досить складна, але треба відзначити особливу роль української артилерії, яка нанесла великі втрати російським десантникам, які тоді були під Маріуполем. І це дало можливість тоді Порошенку з позиції сили вести переговори по Мінських угодах. Тому я хочу відзначити, що той день — це була велика перемога Порошенка. Зокрема, завдяки їй я залишилась, наприклад, жива і багато хто інший залишився живий”, — розповіла Тетяна Чорновол.

“Ви хочете сказати, що я — агент російський чи що ви хочете сказати?”, — запитав Гордон.

“Ви послуговуєтесь інформацією, яка надходить від кремлівських агентів. Зрозуміло, яку сторону ви захищаєте”, — зауважила Тетяна Чорновол.

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Артур Герасимов запитав у Гордона, чи знає він, коли було звільнено Маріуполь.

“У червні — 14 чи 15”, — відповів Дмитро Гордон.

“13 червня 2014-го року. Коли Порошенко став Головнокомандувачем? 7 червня 2014-го року. Менш ніж через тиждень Маріуполь було звільнено. Оці дві цифри показують брехню цієї людини. Хотів би сказати Гордону, що за фейки і брехню будете відповідати в суді”, — резюмував Герасимов.


0