Медик розвінчала страшилку про індійський штам коронавірусу: чи загрожує Україні «чорний грибок»

Медик розвінчала страшилку про індійський штам коронавірусу: чи загрожує Україні «чорний грибок»
Відомості про те, що індійський штам коронавірусу COVID-19 супроводжує рідкісна інфекція – “чорний грибок” – це страшилка.

Такий грибок в Індії міг з’явитися у пацієнтів через недотримання правил особистої гігієни, сказала заввідділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. Громашевського – вірусолог Алла Мироненко, пише Главред.

Співрозмовниця зазначила, що киснева маска, яку використовують під час штучної вентиляції легень, – це предмет для індивідуального користування, після кожного хворого її необхідно ретельно дезінфікувати, а як це роблять в Індії – велике питання.

“…Там у священному Гангу люди миються, тут же перуть, тут же валяються трупи священних корів, померлих своєю смертю, тут же спалюються трупи людей та скидаються у воду. У нашому уявленні це неприпустимо, а в Індії це нормально”, – підкреслила медик.

За її словами, Україні почнуть загрожувати індійські проблеми з COVID-19, якщо в країні буде така ж антисанітарія, як в Індії.

Мироненко вважає, що якщо у нашій країні й з’явиться індійський штам, то масштабної епідемії не буде, оскільки, імовірно, 70% населення перенесли коронавірус.

“…не варто побоюватися, що який-небудь турист, який повернувся з Індії, завезе до нас звідти місцевий штам, і в Україні розпочнеться епідемія з тим же розмахом, що і в Індії. Не розпочнеться – надто вже багато людей вже перехворіли на коронавірус…”, – заявила вірусолог.

На початку квітня стало відомо, що вчені зі Стенфордського університету (США) з’ясували, що в Індії з’явився новий штам коронавірусу з подвійною мутацією, яка допомагає йому кріпитися до клітин організму. Індійський вірус-мутант вважають заразнішим.

Наприкінці квітня Індію накрив “коронавірусний апокаліпсис” – протягом чотирьох діб знаходили понад 330 тисяч нових хворих – це були світові антирекорди. Щодня вмирали понад 2 тисячі інфікованих, крематорії ледь встигали спалювати тіла.

Пізніше ЗМІ дізналися, що в країні у десятків осіб, які перебороли коронавірус, знайшли “чорний грибок”.

Індійський COVID-19 вже виявили на американській території та у низці європейських країн, зокрема, у Великобританії, в Чехії та у Польщі.

Низка країн світу, у тому числі Україна, вжили заходів для того, щоб на їх територію не потрапив індійський штам коронавірусу. Київ з 2 травня закрив в’їзд для громадян, які прибули з Індії, або тих, які перебували на території цієї країни.


0