В Україні дозволили бустерне щеплення для всіх охочих: яку вакцину краще обрати

Третю дозу вакцини від COVID-19 тепер зможуть отримати всі охочі українці віком від 18 років. Напередодні уряд дав “зелене світло” для ревакцинації літнім людям. Пацієнтам з імунними захворюваннями дозволили щепитися втретє ще в грудні.

Чи буде бустерна доза обов’язковою і як вона позначиться на отриманні “зелених” сертифікатів, йдеться 6 січня у сюжеті ТСН.

Поки що в Україні бустерну дозу отримали 11 тисяч людей (11 596). Це менше десятої відсотка дорослого населення. Двома дозами вакцинована вже майже половина (44,8%). Щоправда, серед групи найбільшого ризику (60+) — ситуація гірша. Саме те, що дві третини пенсіонерів не отримали повного щеплення було головним аргументом противників запровадження бустера.

Інфекціоніст Віктор Маврутенков не сумнівається, що ревакцинація від COVID-19 незабаром увійде до національного календаря щеплень. Раз на десять років – як дифтерія і правець, раз на рік – як грип, чи ще частіше – поки що під питанням .

Офіційно робити бустер не обов’язково, переконують у МОЗ. Однак у випадку “червоної” зони без нього доведеться сидіти вдома.

Якою вакциною ви б не зробили перші дві дози, для бустерної МОЗ радить використовувати м-рнк препарати – тобто Pfizer або Moderna. Тоді захист буде сильнішим.


58