Україна переламала хід війни, однак вона може затягнутися до 2023 року, – ISW

Українські війська завдали великої поразки Росії, відвоювавши майже всю Харківську область в ході швидкого контрнаступу. Цей успіх став результатом кампанії, що включає максимальне використання західних систем озброєння.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Інституту вивчення війни (ISW).

Тривале обговорення, а потім оголошення Києва про контрнаступальну операцію, спрямовану на Херсонську область, відвернуло російські війська від секторів, на яких українські сили провели вирішальні атаки в останні кілька днів.

Збройні Сили України застосували HIMARS та інші західні системи для атак на російські наземні лінії зв’язку в Харківській і Херсонській областях, створивши умови для успіху операції.

Українська влада демонстративно обговорювала удари на півдні, успішно вводячи росіян в оману щодо своїх намірів в Харківській області.

Нинішній контрнаступ не покладе край війні, відзначають експерти ISW. Кампанія на північному сході України в підсумку завершиться, що дозволить російським військам відновити стійку оборонну лінію і, можливо, навіть провести локальні контратаки.

Україні доведеться починати нові контрнаступальні операції, щоб завершити звільнення окупованої Росією території, у зв’язку з цим війна, швидше за все, затягнеться до 2023 року.

Україна переламала хід війни на свою користь. Київ, ймовірно, буде все частіше диктувати місце і характер основних бойових дій, а Росія буде все частіше неадекватно реагувати на зростаючий фізичний і психологічний тиск з боку України, підсумовують експерти.

Ключові висновки аналітиків ISW:

Українські війська завдали великої оперативної поразки Росії, відвоювавши майже всю Харківську область у стрімкому контрнаступі.

11 вересня українська влада зупинила останній діючий реактор Запорізької АЕС.

Міністерство оборони Росії підтвердило, що російські війська відводяться з позицій на всій території Харківської області.

Українські сили просунулися у Вовчанськ і Великий Бурлук, на південь від міжнародного кордону.

Українські сили продовжують вести позиційні бої і наносити удари по російським військовим, тиловим і транспортним засобам уздовж Південної осі.

Російські сили провели обмежені наземні атаки в районі Авдіївки та Бахмута.

Російська влада продовжує черпати бойові сили з різних зовнішніх джерел для підтримки операцій в Україні і щосили намагається компенсувати
добровольців.

Успіх недавніх українських контрнаступів, ймовірно, сприяв заяві Росії про те, що референдуми про анексію будуть відкладені на невизначений термін.


136