ЄС не узгодив десятий пакет санкцій проти Росії

Посли Європейського Союзу на зустрічі в середу, 22 лютого, не змогли узгодити десятий пакет санкцій проти Росії. Переговори з цього приводу продовжаться в четвер, повідомив редактор «Радіо Свобода» в Європі Рікард Йозвяк.

«Сьогодні серед послів ЄС немає згоди щодо 10-го пакету санкцій проти Росії. Переговори продовжаться завтра, тривожно наближаючись до встановленого терміну 24 лютого», – написав він у Twitter.

Йозвяк також нагадав, що Угорщина раніше хотіла видалити зі списку санкцій дев’ятьох російських олігархів.

«Угорщина відступила. Спочатку говорили про 9 осіб, потім про 4, вчора про 2, сьогодні – домовленість про 0. Але продовження тільки на 6 місяців, а не 9 чи 12 місяців, як просили багато інших держав-членів ЄС», – додав він.

Раніше Євросоюз планував ухвалити десятий пакет санкцій до роковин повномасштабного російського вторгнення в Україну. Як повідомляла голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, у десятому пакеті санкцій проти РФ пропонується, зокрема, запровадити експортний контроль щодо 47 компонентів для електроніки, які можна використовувати в системах озброєння, включаючи безпілотники, ракети та гелікоптери.

За даними видання Politico, до десятого пакету санкцій Євросоюзу можуть включити чотири російські банки, у тому числі «Альфа-банк», і близько 130 фізичних та юридичних осіб, серед яких військові, чиновники та журналісти російських державних ЗМІ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter