РПЦ скуповує в Норвегії будинки з видом на військові бази

Зі старого молитовного дому за межами Бергена відкривається вид на великі частини флоту ВМС Норвегії

Російська православна церква (РПЦ) впродовж останніх років придбала кілька об’єктів нерухомості у Норвегії поруч із військовими базами країни. Про це пише норвезьке місцеве видання Dagbladet.

Як з’ясували журналісти, один з об’єктів, який придбала РПЦ, старий молитовний будинок у Серейді (комуна Бергена) з видом на Хоконсверн. Це головна база Королівського військово-морського флоту Норвегії та найбільша військово-морська база у країнах Північної Європи.

За даними з реєстру, у 2016 році приміщення було придбано Богоявленським приходом Московського патріархату.

Видання зазначає, що молитовний будинок знаходиться за 3 кілометри по прямій від Хоконсверна і звідти добре видно більшу частину військово-морського флоту Норвегії.

Ще кілька об’єктів РПЦ придбала у 2017-2021 роках у норвезькому прибережному регіоні Ругалан. Зокрема, у Ставангері знаходиться парафія святої великомучениці Ірини, яка розташована приблизно за 15 хвилин ходьби від штаб-квартири JWC – Об’єднаного центру бойових дій НАТО.

РПЦ також володіє нерухомістю у Кіркенесі, за кілька кілометрів від кордону з Росією. За даними журналістів, парафія преподобного Трифона Печенгського була придбана церквою у 2015 році. Цей район відомий тісними зв’язками з Росією, багато росіян живуть на норвезькій стороні кордону.

Крім того, РПЦ має церковну будівлю в Осло – це Ольгінська парафія. Служби тут проходять з 1996 року. При парафії також діє недільна школа для дітей, іконописний клас, проводяться лекції про православ’я російською та норвезькою мовами.

Додамо, що РПЦ активно підтримує дії російської влади в Україні. Після оголошення у Росії «часткової» мобілізації голова Російської православної церкви патріарх Кирило закликав росіян йти на фронт і не боятися вмирати. Також він вважає, що у війні проти України російські військові виконують своє «покликання та обов’язок перед батьківщиною та суспільством», тому їхні дії «порівняльні з самопожертвою».

Проти глави РПЦ патріарха Кирила через його підтримку повномасштабної війни в Україні персональні санкції вже запровадили Велика Британія та Канада. Деякі європейські країни закликають включити його до списку санкцій Євросоюзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter