Туреччина закрила прохід у Чорне море для військових кораблів Росії

Туреччина закрила для військових кораблів РФ прохід у Чорне море через протоки Босфор та Дарданелли. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Twitter. За його словами, Туреччина також надасть Україні військову і гуманітарну допомогу, проте не уточнив, про що саме йдеться.

Україна звернулася до Туреччини з офіційним зверненням про закриття проток Босфор і Дарданелли для російських кораблів ще зранку 24 лютого. Як пише «Європейська правда», закриття проток виглядало неможливим, оскільки Росія як чорноморська держава не може бути позбавлена доступу до проток згідно з Конвенцією Монтре. Тому закриття Туреччиною проток можна було б розцінити як порушення міжнародного права. Водночас напад РФ на Україну також є грубим порушенням міжнародного права, про що заявила низка країн світу.

Напередодні вторгнення президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив президенту Росію Володимиру Путіну, що Анкара не визнає кроків проти територіальної цілісності України.

Увечері 24 лютого у Чорному морі в турецький корабель, який вийшов з Одеси і прямував до Румунії, влучила бомба – ймовірно, російська.

Хроніка вторгнення Росії. День третій – у прямій трансляції ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter