Сьогодні, 1 лютого, світ відзначає початок Китайського Нового року, який триває цілий тиждень.
1 лютого святкують Китайський Новий рік (Чунь Цзе). Це свято не має фіксованої дати, її вираховують за спеціальним місячним календарем. Святкування починається сьогодні, 1 лютого, і продовжиться цілий тиждень. Символом Нового року стане водяний тигр.
Новий рік в Китаї ще називають “Нянь”, це слово в перекладі означає “рік”. Свято заснували ще близько 4000 років тому. Воно базується на старовинних легендах.
Згідно з однією з них, в давнину на цих землях жило страхіття Нянь (“новорічний звір”), яке напередодні нового року виходило з морських глибин і йшло до людських поселень. Там воно з’їдало запаси та вбивало місцевих жителів.
Одного дня до селища перед чудовищем зайшов старий чоловік. Він пообіцяв, що зможе знищити звіра. Всі будинки сказав пофарбувати в червоний колір, а всередині запалити вогонь. Так мешканці дізналися, що страхіття боїться вогню та червоного кольору. А ще йому не подобається галас. Тому люди голосно сміялися та веселилися.
З тих часів, напередодні Нового року в Східній Азії існує цікава традиція. На вхідних дверях наклеюють червоні таблички з написами. А ще запалюють вогні та галасують.
Коли розпочнеться Новий рік за китайським календарем?
Прийнято визначати початок китайського нового року за циклами місяця. Він припадає на другий молодик після зимового сонцестояння.
Як відомо, зимове сонцестояння має фіксовану дату — 21 грудня. Другий новий місяць після нього очікується у 2022 році 1 лютого о 7 годині 47 хвилині ранку за київським часом. Саме тоді настане 4720 рік за китайським літочисленням. А закінчиться він 21 січня 2023 року.
Яка тварина є символом 2022 року
Цей — 2022 рік — проходитиме під знаком Чорного Водяного Тигра. Це відважна, енергійна і шляхетна тварина, головною рисою якої є вміння ризикувати.
Тигр благоволить рішучим людям, які можуть швидко приймати рішення та пристосовуватися до найнесподіваніших ситуацій. Це буде динамічний рік для нас усіх. Для деяких він стане роком кардинальних змін, для інших — роком активної роботи як із внутрішніми резервами, так і із зовнішніми.
Втім, буйна вдача Тигра буде пом’якшена головною стихією року — Водою.
Як правильно зустріти Китайський Новий рік
Новий рік у Китаї — одне з найважливіших свят. Його прийнято відзначати протягом 15 днів. А в перший тиждень — з 31 січня до 6 лютого — у країні взагалі буде 7 вихідних днів.
Попід вечір перед Новим роком — 31 січня — китайські сім’ї зберуться за святковою вечерею. Наймолодші члени сім’ї отримають червоні конверти із грошовими подарунками.
У ніч Нового року у небо запускають червоні ліхтарики та запалюють феєрверки.
Ще одна яскрава традиція Нового року — костюмовані маскаради. Китайці вбираються в костюми різних тварин та міфічних істот, та влаштовують шоу.
А ще на святкуванні Нового року прийнято обмінюватись парними предметами. Наприклад, гостям можна принести два мандарини.
Також у новорічну ніч традиційно загадують бажання, причому зробити це потрібно правильно —так, як розповіла фахівець із фен-шу та східної астрології .
Зустрічати будь-який Новий рік за китайським календарем потрібно у правильному кольорі. Оскільки цього року заступається Чорний або Синій Водяний Тигр, зрозуміло, основна гама святкового вбрання має бути синьо-чорною. І не забувайте про святковий червоний колір!
Що потрібно зробити перед зустріччю Нового року за китайським календарем
За китайською міфологією, у Новий рік у всі будинки приходить чудовисько Нянь, яке з’їдає врожай, худобу та навіть дітей. Від монстра може захистити червоний колір, тому китайці скрізь розвішують червоні ліхтарики та візерунки із червоного паперу.
Також до Нового року обов’язково потрібно провести генеральне прибирання:
– Винести усі зламані речі, щоб вони не псували енергетику будинку.
– Позбавиться старих паперів, щоб вони не притягували до будинку бідність.
– Викинути старі ліки та продукти, щоб наступний рік пройшов без бідності та хвороб.
І останнє — перед Новим роком у Китаї прийнято прикрашати будинок живими квітами, які принесуть до нього багатство та удачу.
40