На Харківщині реалізуємо проєкти відновлення на понад 500 мільйонів гривень – Олег Синєгубов

На Харківщині реалізуємо проєкти відновлення на понад 500 мільйонів гривень – Олег Синєгубов

Про це начальник ХОВА повідомив на брифінгу.

Попри бойові дії та ворожі обстріли на території Харківської області триває відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури. Пріоритетними напрямками масштабної відбудови є житловий фонд та об’єкти соціальної інфраструктури – медичні й освітні заклади та сфера транспорту.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, відбудова постраждалих громад регіону здійснюється, зокрема, за кошти держбюджету, які були виділені з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Крім цього, використовуються співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.

«У 2023 році в Харківській області реалізується 38 проєктів на загальну суму близько 540 мільйонів гривень. Один із найголовніших пріоритетів у цьому напрямку – відновлення житлового фонду. На сьогодні в регіоні реалізується 27 проєктів відновлення багатоквартирних житлових будинків на загальну суму близько 280 мільйонів гривень», – розповів Олег Синєгубов.

За його словами, роботи з відновлення зараз тривають у містах Дергачі, Лозова, Чугуїв, Балаклія, смт Старий Салтів, Золочів, селах Нова Гусарівка, Рогань, Докучаєвське та інших. Разом із житловими будинками відновлюється придомова територія та соціальна інфраструктура, розташована поруч.

«Найближчим часом плануємо розпочати виконання інших проєктів відбудови. Так, уже подано 47 проєктів до Міністерства відновлення щодо виділення коштів на їх відбудову з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на загальну суму близько 995 мільйонів гривень. З місцевих бюджетів для реалізації зазначених проєктів заплановано видатки на понад 100 мільйонів гривень», – розповів Олег Синєгубов.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація