Майже 120 тисяч гривень виманили телефонні шахраї у мешканки Чугуєва: поліція закликає громадян не довіряти незнайомцям

«Ваш родич у біді» – одна з поширених шахрайських схем. Афера проста, але вирішальним є фактор несподіваності та гра на емоціях потенційної жертви. У таку пастку аферистів потрапила 80-річна жінка. 

Повідомлення про подію надійшло до Чугуївського районного управління поліції 18 березня. Потерпіла розповіла, що напередодні їй зателефонувала невідома жінка, представилася працівником поліції та повідомила, що її донька на автомобілі збила неповнолітню дитину. Щоб не притягати «винуватицю ДТП» до відповідальності, зловмисниця заявила, що потрібні гроші. Після телефонної розмови літня жінка перерахувала на рахунок аферистів 119 тисяч гривень. Лише потім вона дізналась, що із родичкою все гаразд, а її ошукали.

Шановні громадяни, не втрачайте пильності у розмові з незнайомцями!

Отримавши такий дзвінок, перш за все, не панікуйте і не поспішайте виконувати умови аферистів.

Попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично в ста відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють. Також уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги» або людям, які можуть в цей момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

І обов’язково поінформуйте про подію поліцію за номером «102».

Відділ комунікації поліції Харківської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *