В Харківській ОВА на «Діалозі влади та бізнесу» обговорили питання підтримки підприємств ритейлу

Засідання відбулося в змішаному форматі за участі більше 100 підприємців. Окрему увагу приділили питанням підтримки бізнесу, державних грантових програм та компенсацій.

Допомога за працевлаштування ВПО користується популярністю серед представників бізнесу регіону. На Харківщині нею скористувалися більше 500 роботодавців та отримали компенсацій від обласного центру зайнятості на загальну суму понад 29 мільйонів гривень. 

Роботодавці, які працевлаштовують ВПО з “ринку праці”, мають право на отримання компенсації у розмірі 8 тисяч гривень за кожен з перших трьох місяців роботи працівника. Таким чином сума загальної компенсації за одну особу складає 24 тисячі гривень. Якщо на роботу приймають особу, яка була зареєстрована в службі зайнятості, то розмір такої компенсації збільшується вдвічі. 

«Це вагома підтримка, як для ВПО, так і для бізнесу. Продовжуємо командою Харківської ОВА, обласним центром зайнятості та профільними міністерствами працювати, аби подібних програм було більше», – зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов. 

Ще однією вагомою складовою підтримки бізнесу виступає програма «Доступні кредити 5-7-9%». Для підприємців Харківщини передбачені унікальні умови: знижена відсоткова ставка, збільшений строк кредитування та підвищений ліміт. Крім того, коштом державної програми тепер підприємці зможуть придбати та встановити електрогенераційні установки, які працюють на газу. 

«Незабаром до програми Доступних кредитів будуть внесені ще зміни. Передбачається обмеження у кредитуванні тих підприємців, що вже отримали допомогу від держави за іншими програмами на загальну суму більш як 200 тисяч євро. Ці зміни не стосуватимуться працівників агропромислового комплексу», – зазначила начальниця відділу мікро-, малого та середнього бізнесу АТ «Ощадбанк» Ануш Агамалян. 

В межах дискусії підприємці підняли питання щодо проблематики звільнення від податків за землю та нерухоме майно. Якщо підприємство розташоване на території можливих бойових дій, то передбачено 2 механізми звільнення від плати за землю:

 ⁃ Перше – це звільнення від сплати підприємств, чиї угіддя забруднені вибухонебезпечними предметами або знищені внаслідок бойових дій. Аби скористатися пільгою, підприємець має подати заявку до місцевої громади. 
 ⁃ Друге – можливість отримання пільги на нерухомість та землю. Визначається рішенням органу місцевого самоврядування, утім мінімальне податкове зобов’язання зберігається.

Нагадуємо, в межах дії меморандуму про співпрацю між Харківською областю та штатом Огайо, підприємців регіону запрошують до співпраці з іноземними партнерами. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *