На розвиток органічного виробництва цьогоріч планується виділити 50 млн грн

Про це розповів заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

«Уряд уже підтримав напрям органічного виробництва, наступний крок – це прийняття Порядку використання коштів, щоб підтримка запрацювала вже цього року. Наразі ми фіналізуємо бачення цього напряму на рівні публічних дискусій за участю стейкхолдерів галузі. Важливо дати сигнал інвесторам, що підтримка органічної галузі – це середньострокова перспектива, як мінімум, до 2025 року, тобто виробники спокійно можуть планувати та інвестувати у розвиток цього бізнесу», – зазначив Тарас Висоцький під час V Міжнародного конгресу «Органічна Україна – 2021», який проходить під патронатом Мінекономіки.

За словами заступника міністра, на розвиток органічного виробництва планується виділити 50 млн грн у 2021 році. Після запуску цієї програми на основі аналізу її користування аграріями сума може бути збільшена шляхом перерозподілу з інших програм.

Попередньо фінансова підтримка буде надаватись у розмірі 5 тис. грн на 1 га оброблюваних угідь (не більш ніж 20 га на господарство) та на 1 голову великої рогатої худоби. Також аграріям будуть відшкодовувати до 30% вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва.

«Ми, як профільне міністерство, готові все зробити для того, щоб якісна органічна продукція була в наших школах, наших дитячих садочках. Ми в цілому підтримуємо довгострокові ініціативи, які націлені на сталий розвиток», – додав Тарас Висоцький.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація