Денис Монастирський: П’ять структур МВС – це той кулак, який може гарантувати безпеку держави

Структура Міністерства внутрішніх справ має залишатися цілісною для ефективного гарантування безпеки держави, наголошує міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Я не прихильник радикальних поділів – Нацгвардії, Прикордонних військ, це неправильний підхід у принципі, з огляду на те, що система, яка склалася, працює”, – зазначив міністр внутрішніх справ.

За його словами, семирічний досвід співпраці всіх структур, які входять до МВС, засвідчив свою ефективність.

“У гарантуванні громадської безпеки на масових заходах задіяно приблизно 40% поліції та 60% Нацгвардії, і від їхньої координації між собою залежить те, наскільки буде забезпечено право на мирний протест. Якщо буде збій, відбудеться конфлікт, тому постійно треба комунікувати. У Києві, де найбільше відбувається масових заходів, усі сили координує особисто начальник поліції Києва. На місцях – відповідальні, і це все – одна ланка. А якщо буде два центри ухвалення рішень, то розвал очевидний”, – пояснив Денис Монастирський.

При цьому він додав, що дискусії про поділ і перепідпорядкування структур, які входять до складу МВС, не є новелою.

“Прихильники поділу, міжнародні партнери говорять про те, що логічно було б виділити ці підрозділи. Але якщо ми говоримо про цілісний характер, про здатність забезпечити безпеку, то структура МВС має складатися саме з цих частин: Національна поліція, прикордонники, Нацгвардія, ДСНС і міграційна служба”, – акцентував міністр.

Він підсумував: “П’ять структур МВС – це той кулак, який може забезпечити безпеку держави”.

Повний текст інтерв’ю за посиланням