Парк залізничників загрожує людям – Новини Лозової – ТРК Сігма

Парк залізничників загрожує людям

Мешканці вулиці Червона бояться дерев у парку. Ті занадто старі, великі і періодично падають.

Парк залізничників знаходиться на вулиці Червоній. Її мешканці бояться дерев. Місцеві підрахували, що половину парку давно треба спиляти. А передній ряд тополь необхідно прибрати повністю, стверджують люди. Вони згадують, що тополям — не менше 60 років. Дерева поступово вмирають.

 

У будинках, які стоять через дорогу від парку, під час кожної бурі готуються до найгіршого. Мешканка одного з них, Світлана Нестеренко, розповідає, що під сильним вітром крайні тополі сильно розхитуються. Жінка пекреконана: якщо одна з них впаде на її домівку, від будівлі нічого не залишиться, ще й сусідів зачепить — такі величезні тут дерева.

Минулого року одна тополя вже впала на дорогу. Тоді дивом ніхто не постраждав, бо люди тут ходять постійно. А під час навчального року Червона – одна з основних вулиць, якою учні добираються до школи й назад.

Ще частіше дерева падають всередині парку — і чомусь саме на доріжки. Кожен, хто обирає дорогу через Парк залізничників, ризикує життям. Особливо у вітряну погоду. Мешканці Червоної вже кілька років не можуть знайти господарів парку, щоб ті навели тут лад.

Офіційно парк справді нічийний, говорять в Управлінні жилкомгоспу, та потроху їм займаються місто і залізниця. Виключно з доброї волі. Тож примусити ніхто ні до чого не може.

Начальник жилкомгоспу Сергій Костюк запевняє, що пиляти старі дерева почнуть вже найближчим часом. А восені ще й саджатимуть нові. Обстеження дерев ще триває, тому скільки саме дерев піде під пилку, комунальники сказати не можуть.

На Авилівці немає місць відпочинку, тому місцеві мешканці дуже хочуть, аби їхній єдиний парк відродився. Вони дуже вдячні комунальникам і залізничникам, які цього року вперше вичистили його від сміття. Однак разу мало: стежити за ним треба постійно. І ще люди нагадують: перед виборами їм обіцяли не лише навести навести лад у цій зеленій зоні, а  встановити тут дитячий майданчик.

І доки цей проект не реалізований, мешканці Червоної своїх дітей сюди не пускають. Ті граються у дворах і на дорозі. Поки що так безпечніше.