Кількість кишкових хвороб зросла на 20%

Сплеск кишкових інфекцій на Лозівщині фіксують епідеміологи та інфекціоністи. Таку картину лікарі називають сезонною.

Сплеск кишкових інфекцій на Лозівщині фіксують епідеміологи та інфекціоністи. Таку картину лікарі називають сезонною. Вони зазначають: показник захворюваності був би дещо іншим, якби люди дотримувалися елементарних правил гігієни і не займалися самолікуванням.

 

Лозівська санепідемстанція щотижня перевіряє річку Бритай, Краснопавлівське водосховище та домаський ставок. Шукають холеру. Небезпечного її різновиду поки не знайшли.

Перевіряють на холеру й усіх пацієнтів інфекційного відділення з важким перебігом кишкової хвороби. У жодного з них цієї інфекції не виявили.

Лікар-інфекціоніст Ірина Нефьодова переймається й іншою небезпекою, створеною штучно. Міська лікарня фіксує збільшення кількості гастроентероколітів. Тобто, таких кишкових розладів, які спричинені інфекцією, але якою саме — встановити неможливо. Тож і адекватне лікування призначити складно. На переконання Ірини Нефьодової, у проблемі винне самолікування.

Запобігти більшості кишкових інфекцій доволі просто, наголошують лікарі. Перед вживанням їжі треба мити руки — і вдома, і особливо – під час відпочинку на воді. Продукти мають проходити термічну обробку, а овочі й фрукти варто ретельно мити. А вимогливе і навіть педантичне ставлення до того, де і які продукти ви купуєте, може навіть врятувати життя.