Громадянських шлюбів стає більше

Все більше молодят віддають перевагу стосункам без штампу у паспорті. У Лозовій зареєстрованих і не зареєстрованих шлюбів майже 50 на 50.

Лозівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану з кожним роком все більше втрачає своїх потенційних клієнтів. Лозівчани, як і інші молодята України частіше віддають перевагу незареєстрованим шлюбам.

 

Штамп у паспорті нікого не втримує – раніше це була майже єдина відповідь на питання чому люди не хочуть узаконювати свої стосунки. Зараз головну роль у цьому питанні починають грати гроші. Зокрема виплати матерям-одиначкам. Сьогодні на обліку Управління праці та соціального захисту їх півтори тисячі.

Чоловіки у свою чергу мають свої аргументи на користь громадянських шлюбів. Не бажання реєструватися вони пояснюють своїм нестабільним матеріальним становищем і прагненням матеріальної свободи: кожен хоче бути сам по собі.

Про перевагу матеріальних чинників говорить і практикуючий психолог Ірина Хрисанфова. Вона підкреслює, що велику кількість громадянських шлюбів породила нестабільність нашого суспільства. Люди невпевнені у майбутньому і не хочуть втратити гроші та майно, які накопичували роками їхні батьки та вони самі, бояться, що їхні гроші у них забере друга половина.

Православна церква не зареєстровані шлюби не визнає взагалі. Таке спільне проживання священики називають блудним.

Говорячи про причини зростання кількості незареєстрованих шлюбів і священики, і  психологи сходяться на думці, що сьогоднішні молодята просто бояться брати на себе відповідальність за свою пару, і залишають за собою право у будь-який момент вислизнути на свободу.

Незареєстровані шлюби мають більше мінусів, аніж позитиву, так вважають наші експерти. До того ж часто подібні союзи розпадаються. Гірше за все що помилки і страхи такого досвіду переносяться вже на наступні стосунки.

Інна Воробйова