У День незалежності лозівчан у вишиванках нагородили

24 серпня у Лозовій вперше пройшла акція «Відчуй себе українцем, прийди на площу у вишиванці».

24 серпня у Лозовій вперше пройшла акція «Відчуй себе українцем, прийди на площу у вишиванці». Така акція в Україні проводиться на кожні свята.

Для лозівчан, які прийшли на свято у вишиванках, організатори підготували спеціальні номінації за стилем вбрання і різні подарунки. Любителів національного одягу виявилось небагато. Більшість з них – старше покоління. Молодь була, але мало. Проте знайшлася ціла родина у вишиванках. Це мама, тато, троє дітей та бабуся, яка і з агітувала сім’ю прийти у національному вбранні.

Прийшли лозівчани і у сучасних вишиванках. Наприклад, маленька дівчинка Єва: вона була у кольоровій сукні з вишивкою. Мама дівчинки розповіла: таку красу пошила їхня бабуся. Для Єви ця сукня — улюблена, і вдягти її на свято дівчинка захотіла сама.

Організатори говорять: розраховували на те, що людей у вишиванках прийде мало, бо лозівчани до цього не звикли та соромляться. Самі ж люди і раді прийти у національному вбрані, але не мають його. До того ж, не всім воно по кишені.

Ще однією новинкою свята у Лозовій стало привітання ровесників незалежної України. Півтора десятка двадцятирічних хлопців та дівчат піднялися на сцену, загадали бажання та запустили у небо паперові ліхтарики. А потім з палаючих свічок виклали український герб.

Ірина Лєушканова